Arhiva pentru eticheta: scm politehnica timisoara

handbal

Deplasare grea, dar nu imposibilă pentru Poli. Violeţii merg în Maramureş

Liga Zimbrilor revine cu o etapa a XVIII-a în mijloc de săptămână și cu o deplasare dură pentru handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara. De data aceasta violeții merg în Maramureș, pentru un nou episod al seriei de rivalitate cu Minaur Baia Mare, pe care au depășit-o recent și în Cupa României. Meciul e programat

Handbaliștii poliști vor să uite de ultimul meci și să meargă mai departe cu o victorie

Etapa a 17-a din Liga Zimbrilor aduce un nou meci foarte tare pentru handbaliștii din Timișoara. Politehnica primește, joi, de la ora 17.30, vizita celor de la Dunărea Călărași, o specialistă a jocurilor externe, care nu a pierdut decât un meci în deplasare, în acest sezon. În schimb, poliștii sunt neînvinși acasă. Ambele formații vin

Meci tare pe semicerc! Handbaliştii de la Poli înfruntă campioana Dinamo

Derby-ul etapei a XV-a din Liga Zimbrilor la handbal masculin se dispută în Sala „Constantin Jude”, unde SCM Poli întâlneşte campioana ultimelor două ediţii de campionat, Dinamo. Meciul este foarte important pentru cele două grupări vecine de clasament, situate pe locurile 6 și 7. Victoria din turul Ligii Zimbrilor îi obligă pe bănățeni să demonstreze

Handbaliștii timișoreni, victorioși și în ultimul amical, susținut în Serbia

Victorie și în ultimul amical pentru SCM Politehnica Timișoara. Handbaliștii antrenați de Pero Milosevic au trecut granița, în Serbia, pentru a susține ultimul test din cadrul pregătirilor de iarnă, în compania celor de la MRK Kikinda, pe care i-au învins, ieri seara, la două goluri diferență, scor 27-29 (15-16). Cu excepția lui Cîmpan, care a

handbal

Poli pierde teren. Handbaliştii au cedat oarecum aşteptat la Turda

Prima etapă din returul Ligii Naţionale de handbal masculin a însemnat un eşec pentru violeţii de la SCM Poli Timişoara. Gruparea pregătită de Pero Milosevic a fost învinsă de Potaissa Turda, o echipă care se descurcă excelent pe teren propriu şi care are avantaj în partidele directe cu gruparea bănăţeană. După 60 de minute echilibrate,

Calificare cu emoții pentru SCM Politehnica Timișoara. Sadoveac a marcat mai mult de jumătate dintre golurile bănățenilor

SCM Politehnica Timișoara a obținut, cu greu, calificarea în sferturile de finală ale Cupei României. Bănățenii au învins la Bacău după un final cu emoții. A fost 27-24 în cele din urmă, după un joc în care Sadoveac s-a remarcat, fiind marcator a mai mult de jumătate dintre golurile timișorenilor, 15. Alb-violeții au avut un

SCM Politehnica Timișoara, meci greu în deplasare, la CSM București

Handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara deschid și ultima etapă a turului din Liga Zimbrilor, după ce au jucat și în prologul rundei precedente. Bănățenii au meci mâine, 3 decembrie, la CSM București, de la ora 15.30, în transmisiune directă la TVR HD. Pentru jocul din Capitală, violeții vor alinia același lot. Vor rămâne acasă

Handbalistii se antreneaza aproape in efectiv complet! Urmeaza amicalele cu Zvezda

SCM Politehnica Timișoara a intrat într-o nouă săptămână de pregătire fizică, dar combinată și cu două jocuri amicale, poate cele mai puternice ale acestei perioade precompetiționale. Au intrat în program cei trei internaționali, care au beneficiat, săptămâna trecută, de câteva zile de pauză după revenirea de la loturile reprezentative.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com