Arhiva pentru eticheta: finala Cupei Romaniei

Evenimentul sfârşitului de sezon judeţean: finala Cupei României

Deşi mai sunt câteva etape din Liga 5, duminică se va desfăşura un eveniment fotbalistic deosebit de important pe una dintre cele mai frumoase baze sportive din judeţ, la Şag. Vorbim despre finala Cupei României, faza judeţeană, meci care îşi va desemna campioana competiţiei, dar şi reprezentanta din Timiş în faza naţională. Aşadar, duminică de

Parteneriat SCM Timișoara–Warriors: șase juniori de perspectivă se antrenează cu echipa mare

Șase tineri cu vârste între 15 și 17 ani de la clubul timișorean de rugby Warriors s-au antrenat în acest sezon alături de echipa de seniori a SCM, care se antrenează pentru ultimul joc al anului, finala Cupei României. Pregătirea lor este componenta unui parteneriat între SCM Timișoara și Warriors Timișoara, prin care juniorii de

SCM Rugby pregătește finala Cupei României

SCM Rugby Timișoara pregătește ultimul meci oficial din 2021, finala Cupei României. Adversarul din finală va fi echipa care a câștigat titlul național în acest an, CSM Știința Baia Mare, iar partida va avea loc sâmbătă, 11 decembrie, la stadionul Arcul de Triumf din București. De la mijlocul acestei săptămâni, la antrenamente participă și jucătorii

Fortuna Becicherecu Mic pierde finala Cupei României la fotbal feminin

Visul câștigării Cupei se amână. Fortuna pierde clar finala cu Odorhei

Cupa nu mai vine în Banat. Fortuna Becicherecu Mic a pierdut astăzi la Tg. Mureș finala Cupei României, în fața formației Vasas Odorhei. Dacă pe hârtie lucrurile stăteau mai echilibrat, pe teren echipa harghiteană a făcut legea impunându-se cu un scor insă sever pentru ce s-a jucat, 5-0. Dacă în alte ocazii apărarea era punctul

Finala Cupei României, faza județeană

Marea finală se joacă miercuri! Două echipe din Divizia „D” evoluează cu trofeul Cupei României pe masă

Cupa României, faza judeţeană, a ajuns în săptămâna mult așteptatei finale. Şi-au câştigat dreptul de a evolua cu trofeul pe masă CSC Dudeştii Noi şi Avântul Periam. Ultimul act se joacă miercuri, 22 mai pe stadionul „Dan Păltinişanu”, începând cu orele 18.30. Câştigătoarea Cupei va merge apoi mai departe în faza naţională eliminatorie, în care

Primul eşec pentru Timişoara Saracens într-o finală de competiţie

Invincibilitatea bănăţenilor în partidele cu trofeul pe masă s-a încheiat astăzi. CSM Bucureşti a învins în finala Cupei României Timişoara Saracens într-un meci disputat în Capitală. CSM Bucureşti a câştigat astfel pentru a doua oară consecutiv Cupa României la Rugby, ediţia cu numărul 72. Partida s-a încheiat în favoarea bucureştenilor, scor 24-14, după ce în

Cu trofeul pe masă! Timişoara vrea să aducă Cupa în Banat şi la rugby

Gata de luptă. Campioana ţării la rugby, Timişoara Saracens, joacă sâmbătă, de la ora 13.00, pe Arena „Florea Dumitrache” din complexul bucureştean Dinamo, finala Cupei României cu CSM Bucureşti. Un meci de totul sau nimic, între cea mai buna echipă românească din ultimul deceniu, şi gruparea care intră în bătălia pentru supremaţia. Timişoara are 10