Arhiva pentru eticheta: cupa romaniei la baschet

Grupă echilibrată de Cupa României pentru Timişoara

Grupă echilibrată de Cupa României pentru Timişoara

Se putea mai bine, se putea mai greu! Cupa României se va desfășura în sezonul 2023/24 pe același sistem ca în stagiunea precedentă. Astfel, cele 18 echipe din Liga Națională de Baschet Masculin au fost repartizate în șase grupe de câte trei în primul tur al competiției. Câștigătoarele grupelor vor trece mai departe, iar celelalte

Start și în cea de-a treia competiție pentru baschetbalişti

SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara pleacă sâmbătă spre Mediaș, pentru turneul de Cupă a României. Din acest sezon, Cupa se joacă după sistemul a șase grupe de trei echipe, ce cuprind cele 18 prim-divizionare. Baschetbaliștii viola au fost repartizați într-o grupă cu CSM Tg. Jiu și CSU Sibiu (aceasta din urmă în calitate de gazdă).

Top