Arhiva pentru eticheta: dezbatere uvt violența în școli

La Universitatea de Vest s-a discutat despre violența în școală

La Universitatea de Vest s-a discutat despre violența în școală

Comunitatea academică a Universității de Vest din Timișoara a organizat joi în Aula Magna UVT, dezbaterea „Dialoguri deschise despre violența în școală”, un subiect care se află pe agenda celor mai acute teme din realitatea școlilor – violența îndreptată asupra minorilor în spațiul școlar. La dezbatere au participat reprezentanți ai conducerii UVT, invitați din cadrul

Top