Arhiva pentru eticheta: doua schimburi la blocurile operatorii

Alexandru Rogobete

Ministrul Sănătății vrea să facă program în două schimburi la blocurile operatorii

Ministrul Sănătății vrea să facă program în două schimburi la blocurile operatorii

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat la Timișoara că dorește introducerea activității în două schimburi la blocurile operatorii din spitale. O măsură similară a fost luată deja la ambulatoriile de specialitate, iar scopul acestor modificări este reducerea timpilor de așteptare din partea pacienților. La Timișoara a fost deja aplicată metoda a două schimburi în ambulatoriu,

Top