Arhiva pentru eticheta: echipa de handbal Poli

Handbaliştii timişoreni continuă seria rezultatelor slabe. Eşec acasă cu Turda

Mihai Rohozneanu n-a reușit să debuteze cu un rezultat favorabil pe banca lui Poli Timișoara, care a fost învinsă acasă de Potaissa Turda, 28-30. Bănăţenii au fost aproape de un rezultat bun, în prima etapă din returul Ligii Naționale, în faţa unei echipe pe care nu a învins-o de ani buni. A fost 13-15 în

SCM Poli handbal

Înfrângere şi la Focşani. Poli nu bate pe nimeni în deplasare

Handbaliștii bănăţeni au cedat pe terenul formației CSM Focșani, în etapa a VII-a a Ligii Naționale. Partida a fost echilibrată de-a lungul celor 60 de minute, dar vrâncenii au învins cu 27-25 (13-11). Diferența nu a fost mai mare de trei goluri în această partidă. Jucătorii viola au condus cu 6-3 (minutul 9), iar gazdele

Întăriri la echipa de handbal Poli. Încă un sârb pe semicerc

SCM Politehnica a transferat un al doilea jucător sârb, în această vară, după unul dintre portarii lotului alb-violet. Gruparea bănățeană s-a înțeles cu Savo Slavuljica, inter dreapta (1m 88cm), care va împlini 22 de ani în 13 august. Jucătorul vine din handbalul maghiar, mai precis de la Oroshaza, pentru care a evoluat în sezonul precedent.