Lotul SCM Politehnica Timișoara se completează pe postul de pivot

Revenire pe semicerc. Mihail Ștefan Huta este de astăzi jucătorul SCM Politehnica Timișoara. Pivotul în vârstă de 29 ani are o experiență bogată atât în țară cât și în străinătate, la TV Endingen în Elveția. În prima parte a acestui sezon, a lucrat ca antrenor la ACS Transilvania Brașov. În Liga Zimbrilor, el a îmbrăcat

handbal

Eșec, conform așteptărilor pentru SCM Poli. Handbaliștii, bătuți și la Bacău

SCM Poli Timișoara a încheiat un nou sezon dezamăgitor. Doar 7 victorii, două remize și 17 eșecuri, aceasta este bilanțul echipei în cele 26 de etape. Ultima înfrângere a venit astăzi la Bacău, unde echipa gazdă care mai speră la evitarea barajului s-a impus categoric, 34-28 (16-13). Doar începutul a fost echilibrat în Moldova. Poli

Handbaliştii timişoreni continuă seria rezultatelor slabe. Eşec acasă cu Turda

Mihai Rohozneanu n-a reușit să debuteze cu un rezultat favorabil pe banca lui Poli Timișoara, care a fost învinsă acasă de Potaissa Turda, 28-30. Bănăţenii au fost aproape de un rezultat bun, în prima etapă din returul Ligii Naționale, în faţa unei echipe pe care nu a învins-o de ani buni. A fost 13-15 în

Handbaliștii de la Poli înfruntă CSM București în deplasare, în etapa 10

Liga Zimbrilor a ajuns la etapa a X-a, care programează pentru handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara o deplasare în București. Alb-violeții vor înfrunta CSM București, vineri, la ora 17.00, la sala Apollo. Bucureștenii se află pe locul al cincilea, cu 18 puncte, în vreme ce formația alb-violetă se clasează pe 11, cu 9 puncte.

SCM Poli handbal

Înfrângere şi la Focşani. Poli nu bate pe nimeni în deplasare

Handbaliștii bănăţeni au cedat pe terenul formației CSM Focșani, în etapa a VII-a a Ligii Naționale. Partida a fost echilibrată de-a lungul celor 60 de minute, dar vrâncenii au învins cu 27-25 (13-11). Diferența nu a fost mai mare de trei goluri în această partidă. Jucătorii viola au condus cu 6-3 (minutul 9), iar gazdele

Poli juniori handbal

Teste pentru viitor. Echipele de juniori ale clubului, meciuri la Reșița

Echipa de divizie secundă și cea de juniori a Politehnicii joacă două meciuri de verificare, astăzi, la Reșița, cu formațiile similare de la CSM-ul local. Partida echipelor de Divizia A începe la ora 12.30, iar cea a juniorilor (J1) la ora 14.00. Evenimentul cuprinde și prezentarea lotului CSM Reșița, echipă care a câștigat sezonul precedent

Fără surprize la Turda. Handbaliștii de la Poli au început cu stângul noul sezon

Prim-divizionara de handbal masculin SCM Poli Timișoara nu a reușit surpriza în prima etapă a campionatului. Bănățenii au ținut aproape, dar în cele din urmă, favorita s-a impus. Vorbim de Potaissa, o echipă europeană în ultimii ani. Partida a fost echilibrată, gazdele aflându-se mai mereu la conducere, chiar și la 5 goluri în repriza a

Eveniment cu încărcătură emoțională la Biblioteca UPT: handbaliștii au adus Cupa României! / FOTO

Sărbătoare în familia Universității Politehnica Timișoara. Handbaliștii de la SCM, care au câștigat Cupa României în data de 10 martie, după o finală disputată împotriva Stelei București, au adus trofeul la Biblioteca UPT, în cadrul unei festivități de premiere, eveniment cu încărcătură emoțională și din pricina distanței de zeci de ani de la câștigarea ultimei

SCM Politehnica Timișoara pierde Supercupa României

Derby cu liderul! Meci de foc pentru handbaliştii violeţi

Seria partidelor „de foc” pentru SCM Politehnica Timișoara continuă cu întâlnirea de la sala „Constantin Jude” contra celor de la AHC Dobrogea Sud Constanța, programată marți, 19 februarie, de la ora 17.30. Este un meci în care se întâlnesc două dintre cele mai bune trei defensive ale campionatului intern, detaliu extrem de important în handbalul

Mai strâns nu se putea! Handbaliștii de la Poli obțin calificarea în semifinalele Cupei României după loviturile de la 7 metri

Nerecomandat cardiacilor e prea puţin spus. Partida din sferturile de finală ale Cupei României de handbal masculin dintre Baia Mare şi Timişoara a sfidat imposibilul. Ambele echipe au crezut la un moment dat că au câştigat jocul, dar zeiţa Fortuna a vrut ca totul să se rezolve la loviturile de la 7 metri. Poliştii au

Poli bate Constanta si ramane in carti pentru primul loc

Echipa timişoreană care a impresionat cel mai mult în acest sezon este SCM Poli Timişoara. Handbaliştii violeţi sunt calificaţi în semifinalele Cupei României şi au un campionat foarte bun. Astăzi, la reluarea campionatului, acasă, unde au învins toate partidele în acest sezon, Poli a trecut după un meci nerecomandat cardiacilor de Dobrogea Sud cu 24-23 (13-11).