Arhiva pentru eticheta: Ghiroda si Giarmata Vii

Liga 3: Ghiroda se apropie de primul loc. Pobeda, în cădere liberă

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii a învins în ultima etapă a turului sezonului regulat pe ACB Ineu şi s-a apropiat la două puncte de primul loc. Echipa de lânga Timişoara a muncit din greu 90 de minute în jocul cu incomoda ABC Ineu şi a reuşit golul de 3 puncte chiar înainte de final prin

Patru echipe din Timiș se vor întrece cu cinci din Arad și una din Caraș-Severin în Seria 8 a Ligii 3

Vineri, 19 august, la Casa Fotbalului, s-a stabilit, prin tragere la sorți, programul competițional în cele 10 serii din Liga 3, după ce cu o zi înainte au fost stabilite componența seriilor. În fiecare serie se vor disputa un play-off şi un play-out. La play-off vor participa primele patru clasate, iar la play-out celelalte şase

Ghiroda a rămas pe primul loc chiar dacă nu a jucat în etapa de redubut din Liga 3

Eșalonul 3 al fotbalului românesc s-a reluat în acest weekend cu meciurile antepenultimei etape ale sezonului regulat. În Seria 8, unde sunt prezente și patru echipe din Timiș s-au mai limpezit din „ape”. CSC Dumbrăvița a obținut o victorie mare și clară, pe terenul unei echipe ce cu greu pierde puncte pe teren propriu, Șoimii

ASU Politehnica, prima remiză din testele de verificare. Doi străini în probe

Politehnica a avut în CSC Ghiroda și Giarmata Vii primul adversar pe care nu l-a învins în pauza de iarnă. Asta după victoriile categorice cu Bazoș, Murani și Giarmata. A fost 1-1, la pauză 0-0, goluri marcate de Alvarenga (paraguayan aflat în probe), în minutul 71, care a egalat după ce Barany deschisese scorul, din

Iarnă productivă la Ghiroda. A revenit Paul Codrea, însă au sosit şi jucători cu experienţă

Fostul internațional român, Paul Codrea se întoarce acasă. De data aceasta nu pentru a sta câteva zile în Ghiroda copilăriei sale sau pentru a se ocupa de baza sportivă din localitate, ci ca și antrenor principal al lotului de jucători din liga a III a, al Clubului Sportiv Comunal Ghiroda și Giarmata Vii. Paul Codrea