Arhiva pentru eticheta: fotbal timisoara

Doi jucători cu experinţă, transferurile de ultim moment la ACS Poli

Ultima clasată din liga secundă ACS Poli a primit întăriri chiar în săptămâna când campionatul se va relua. Este vorba despre doi jucători care au evoluat în campionate cu nume. Dinu Moldovan vine în poarta echipei timișorene, iar Sorel Chemin în ofensivă. Portarul Dinu Moldovan, născut la 3 mai 1990, s-a alăturat echipei bănăţene astăzi.

Victorie pentru Ripensia, într-un ultim amical din Antalya, al cărui final a fost cu pumni și nervi

Ripensia Timișoara se întoarce cu o victorie din ultimul amical susținut în cantonamentul din Antalya. Gruparea din Super Liga Serbiei, Proleter Novi Sad, a fost învinsă de fotbaliștii antrenați de Alexandru Pelici cu scorul de 2-1 (2-0), la capătul unui joc în care adversarii au rămas în nouă oameni. Golurile galben-roșiilor au fost marcate în

ASU Politehnica, prima remiză din testele de verificare. Doi străini în probe

Politehnica a avut în CSC Ghiroda și Giarmata Vii primul adversar pe care nu l-a învins în pauza de iarnă. Asta după victoriile categorice cu Bazoș, Murani și Giarmata. A fost 1-1, la pauză 0-0, goluri marcate de Alvarenga (paraguayan aflat în probe), în minutul 71, care a egalat după ce Barany deschisese scorul, din

Pe banii lor fac ce vor. Cantonament la Timișoara… că nu e niciunde ca acasă

Deși sunt tot mai multe voci care spun că „echipa suporterilor” ASU Politehnica a ajuns la fundul sacului în ceea ce înseamnă capitolul financiar, iată că un ajutor a venit… din străinătate. Fanii au și explicat de ce „Băieții în ghete” nu au mers în cantonament la munte, sau în străinătate, preferând „sinteticul verde de

Un internaţional de tineret dintr-o ţară vecină a semnat cu ASU Politehnica

Încă un transfer pentru „echipa suporterilor”. Cristian Dros s-a născut la 15 aprilie 1998, la Bălți, al treilea oraș ca mărime din Republica Moldova. Junioratul l-a făcut la echipa locală Olimpia (numită acum Zaria), la care a debutat și la seniori. Primul său meci în Divizia Națională a țării de la est de Prut l-a

2018, anul contrastelor pentru sportul de echipă din Timişoara. Medalii naţionale, dar şi echipe desfiinţate

2018 va rămâne cu siguranţă ca cel mai bun an pentru sportul de echipă din Timişoara de după Revoluţie. În oraş au venit trofee şi medalii, într-un an în care autorităţile locale şi judeţene au pus mai mult beţe în roată decât au ajutat. Partea goală a paharului este că peste noapte s-au desfiinţat echipe

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com