Arhiva pentru eticheta: hub de robotica la Timisoara

Primăria dorește realizarea unui hub de robotică la Timișoara

Primăria dorește realizarea unui hub de robotică la Timișoara

Echipele de robotică din liceele timișorene au vizitat sediul Primăriei Timișoara. Acolo s-au întâlnit cu viceprimarul Ruben Lațău, cu care au discutat și despre deschiderea unui hub dedicat roboticii în orașul de pe Bega. Municipalitatea timișoreană va susține financiar participarea echipelor de robotică la competițiile de specialitate. Dar, mai mult, primăria dorește crearea unui hub

Top