Arhiva pentru eticheta: militieni

Editorial de Ino Ardelean

„Ce mă fac cu voi?”. De ce foştii securişti şi miliţieni îl susţin pe George Simion

„Ce mă fac cu voi?”. De ce foştii securişti şi miliţieni îl susţin pe George Simion

Am văzut zilele trecute un halucinant clip video cu un individ care se prezenta drept fost securist şi care îşi chema vechii „camarazi” la luptă pentru susţinerea lui George & Georgescu. Având un bagaj lexical de maxim 28 de cuvinte, această imbecilă formă de viaţă le cerea foştilor securişti şi miliţieni să bage „spaimă şi

Politia Locala – serviciu de bodyguarzi al primariei sau politie pe bune?

Se întâmplă în Timișoara. Un biciclist surprinde o mașină parcată ilegal pe o pistă de biciclete chiar în buricul târgului. Anunță patrula de polițiști locali și așteaptă să vadă ce se întâmplă. Văzuse între timp că mașina parcată „amboulea” era înmatriculată pe primărie.

Top