Arhiva pentru eticheta: Scm craiova

SCM Timișoara - SCM U Craiova 96 - 78

Leii din Banat și-au recuperat răgetul! Victorie timișoreană și joc decisiv în Oltenia

Conduși cu 1-2 la general de Craiova în sfertul de finală al campionatului care se dispută după sistemul cel mai bun din cinci partide, elevii lui Cristi Bota au făcut în această seară un meci mare. SCM Timișoara a învins clar SCM Craiova, scor 96-78,  trimițând întâlnirea într-o partidă decisivă, care va avea loc în

SCM Timișoara - SCM U Craiova

Vor să pună tunurile pe olteni! SCM Timișoara, pe teren propriu cu SCM U Craiova

SCM Timișoara întâlnește SCM U Craiova în partida a treia a sferturilor de finală ale Campionatului Național de baschet. Cele două grupări se află la egalitate în meciurile directe, 1-1, după ce fiecare echipă a câștigat un joc în cele două partide disputate în Bănie. Seria se discășoară după sistemul cel mai bun din cinci