Arhiva pentru eticheta: SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara

Evoluţie perfectă în primul turneu european. Echipa Timişoarei, două victorii sub panou în Croaţia

SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara a câștigat ambele meciuri din turneul inaugural al Alpe Adria Cup, disputat la Zakok, în Croația. Violeții au depășit gazda, KK Zabok, în prima zi, 88-63, iar aseară au învins și formația slovenă KK Rogaska, cu 103-99, din nou după o repriză a doua foarte bună. Ex-iugoslavii au câștigat primul

Victorie convingătoare la debutul european. Echipa de baschet s-a impus în Croaţia

SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara debutează cu un succes clar în Alpe Adria Cup: 88-63 pe terenul formației croate KK Zabok. Doar primul sfert s-a încheiat la egalitate (18-18), apoi jucătorii violeţi au câștigat celelalte perioade, cel mai clar pe cea de-a treia, cu 23-11. Gajic – 23 puncte și Kesar – 20 puncte au