“Guvernul meu” scremut timp de mai bine de o lună de Nicuşor Dan şi încredinţat unui to(lo)mac scos din nu se mai ştie ce joben MAGA-idiot pare să-şi dea deja obşescul sfârşit. Fără ca nici măcar să fi trecut prin chinurile facerii. Iar ceea ce se vorbea demult timp s-a adeverit în ultimele zile. Guvernul…
Habar n-am trei realizari ale Guvernului Ciolos, dar stiu ce-a facut PNL, d-le Robu
Ce credeți că i-a trecut pe sub pleată primarului Nicolae Robu într-o frumoasă după-amiază de aprilie? Nu, nu s-a autodenunțat pentru parcare frauduloasă la vreun spital și nici n-a vrut să mărturisească locația secretă unde a construit deja un stadion de 15.000 de locuri, în Timișoara.
Cazul DRDP Timisoara: Robu vorbeste de funie in casa spanzuratului
Ceea ce era de așteptat începe să se întâmple. Încet-încet, în urma ruperii USL, șefii de instituții deconcentrate numiți de liberali în funcții sunt schimbați de PSD-iști, Aici ar fi o observație. PSD strigă în stânga și dreapta că „USL trăiește” și că se va reface după alegerile europarlamentare, atunci când se așteaptă și demisia lui Crin Antonescu din funcția de președinte al PNL.