Arhiva pentru eticheta: ambulatoriu

În doar câteva zile va fi deschisă activitatea la noua Clinică ORL

În doar câteva zile va fi deschisă activitatea la noua Clinică ORL

Ridicarea și dotarea cu aparatură nouă a noii clădiri a Clinicii ORL din Timișoara, a ajuns la final, a anunțat vineri Primăria Timișoara. A fost o investiție de 2,6 milioane de lei, finanțată prin Programul Operațional Regional 2014–2020 și, ulterior, prin programul Operaţional Sănătate (POS) 2021-2027. Iar în câteva zile, acolo vor fi tratați primii

Spitalul Județean Timișoara reorganizează Ambulatoriul și pregătește digitalizarea programărilor

Spitalul Clinic Județean de Urgență “Pius Brînzeu” reorganizează activitatea medicală din Ambulatoriul integrat al spitalului. Cabinetele medicale care au corespondent în specialitățile secțiilor și compartimentelor cu paturi vor fi reprezentate de către medicii încadrați în sistemul public de sănătate, prin completarea serviciilor medicale cu noi contracte semnate între medici și spital. Următoarea etapă e digitalizarea

Top