Arhiva pentru eticheta: amical Antalya

Ripensia, învinsă la scor în Antalya, de o secund divizionară din Rusia

După înfrângerea suferită în ultimul amical, scor 1-3 contra Universității Craiova, echipă de Liga a III-a, Ripensia Timișoara s-a văzut din nou depășită în cantonamentul din Antalya. A fost de această dată 1-4 pentru Sibir Novosibirsk, echipă aflată pe penultimul loc în liga a II-a din Rusia. 0-2 era deja după primele 25 de minute

Eșec oarecum așteptat pentru ACS Poli, contra unei reprezentante a primei ligi slovace

Joc bun, dar nu destul pentru un rezultat pozitiv. ACS Poli Timișoara a pierdut la limită, 0-1, primul duel din cantonamentul pe care-l efectuează în Antalya. Duminică, „alb-violeții” lui Valeriu Răchită au avut o prestație bună contra unei formații mai bine situate, MFK Ruzomberok, trupă care este pe locul 4 în prima ligă slovacă și

Ripensia, la prima înfrângere în 2019. Timișorenii au pierdut în fața Craiovei

Ripensia Timișoara a înregistrat astăzi prima înfrângere din anul 2019. Cel de-al treilea meci amical susținut în cantonamentul din Antalya, împotriva echipei de Liga a III-a „U” Craiova, a fost pierdut de galben-roșii cu scorul de 1-3. Bănățenii au avut ocazii importante în prima repriză. Bădăuța, Chera și Mansour au ratat din situație de singur

Semne bune anul are! Ripensia Timișoara, o nouă victorie în amicale

Vești bune din Antalya pentru suporterii Ripensiei Timișoara. Evoluțiile pozitive din partidele amicale susținute de elevii lui Alexandru Pelici continuă. „Ripi” a trecut vineri, 1 februarie, cu scorul de 1-0, de prim-divizionara Celik Zenica, echipă care evoluează în campionatul Bosniei Herțegovina. Asta după ce, în primul amical din stagiul de pregătire din Turcia, bănățenii învingeau

Ripensia învinge în primul amical din Antalya

Ripensia se află de la începutul acestei săptămâni în regiunea Antalya, mai exact în localitatea Lara, unde susţine cantonamentul de iarnă. Miercuri, băieţii lui Alexandru Pelici au susţinut primul meci dintre cele cinci pe care le vor juca în Turcia. „Ripi” a învins cu 1-0 pe Daejon Citizen, o echipă din liga a doua din