Arhiva pentru eticheta: Banat – regiune gastronomică europeană

Proiectul „Banat – regiune gastronomică europeană 2028” a fost promovat la Târgul de Turism Berlin

Proiectul „Banat – regiune gastronomică europeană 2028” a fost promovat la Târgul de Turism Berlin

Atât Timișoara, cât și Banatul, au fost promovate în cadrul Târgului Internațional de Turism de la Berlin, în perioada 4 – 6 martie. Consiliul Județean Timiș a decis să apeleze la Asociația HORETIM, în parteneriat cu Asociația Produs în Banat și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Zurobara pentru a susține Proiectul „Banat – regiune gastronomică europeană

Top