Arhiva pentru eticheta: bani de la primarie pt gen 7

Școala Generală numărul 7 din Timișoara primește cinci milioane de euro, bani din Regio Vest, pentru ridicarea unui nou corp de clădire

Școala Generală numărul 7 din Timișoara primește cinci milioane de euro, bani din Regio Vest, pentru ridicarea unui nou corp de clădire

Cinci milioane de euro vor fi acordați, prin ADR Vest, Primăriei Timișoara prin Programul Regional Vest, pentru extinderea Școlii Gimnaziale nr. 7 „Sfânta Maria”. Contractul semnat de municipalitate pentru finanțare va permite organizarea cursurilor într-un singur schimb și va asigura elevilor săli de clasă moderne. „Este a doua școală pentru care obținem finanțare europeană în

Top