Arhiva pentru eticheta: challange cup

Lugojul și Medgidia, aproape de calificări istorice în sferturile Challenge Cup

În prima manșă a optimilor de finală a Cupei Challenge, CSM Lugoj a învins în Austria, scor 3-0 (25-22, 25-23, 25-20), pe Sokol Post Viena, luând un avantaj decisiv pentru calificărea în sferturile de finală. Returul va avea loc peste o săptămână la Lugoj și formația timișeană are prima șansă. CSM a fost în prim

Nu au timp să plângă după Cupă! Campionii joacă în barajul pentru Challange Cup

Pierderea finalei Cupei României este deja istorie. Timişoara Saracens se pregăteşte în această săptămână pentru turul barajului de accedere în grupele principale ale Challenge Cup. Organizată de către forul european EPCR, în parteneriat cu Federația de Rugby a Italiei și forul Rugby Europe, competiția Continental Shield, aflată în acest format la cea de-a 3-a ediție,

Au fost carne de tun! Înfrângere umilitoare pentru Timişoara Saracens în Anglia

În locul unde se vorbeşte că s-au pus bazele rugby-ului modern, adică în Northampton, Timişoara Saracens a suferit cea mai grea înfrângere din istorie. A fost 111-3 pentru Saints, care a arătat clasă în faţa unei echipe dezorientate, ce nu şi-a găsit locul pe teren.   A fost 45-3 la pauză şi chiar mai rău

„Leii” Timişoarei merg pe pamant galez la „vânat” de Dragoni

Challenge Cup la rugby, a doua competiţie ca importanţă a Europei se reia în acest weekend cu etapa a V-a din grupele principale. Într-un duel al ultimelor două clasate din Grupa 1 a competiţiei, Timişoara Saracens va evolua vineri în deplasare, în Ţara Galilor contra formaţiei Newport Dragons. Pentru bănăţeni este primul meci al anului,

Rugby de calitate cu o înfrângere aşteptată. Timişoara a dat piept cu liderul Franţei, Clermont Auvergne

Una din cele mai bune echipe de rugby din Europa în ultimii ani, câştigătoare a Challenge Cup şi triplă finalistă a Ligii Campionilor, ASM Clermont Auvergne a jucat pe stadionul „Dan Păltinişanu” cu Timişoara Saracens. Pe o vreme neprietenoasă, dar bună pentru jucătorii de rugby, cele două grupări au evoluat fără menajamente pentru a obţine

Adio, Europa! Timisoara Saracens pierde returul cu Krasny Yar si rateaza calificarea în Challange Cup

Nu a fost ziua lor… chiar în momentul în care era nevoie mai mult ca niciodată de o evoluţie consistentă a bănăţenilor de la Timişoara Saracens. Campioana naţională de rugby nu a profitat de victoria din deplasare, 17-12 în faţa ruşilor de la Krasny Yar Krasnoyarsk, şi a capotat pe teren propriu, 18-27.