Arhiva pentru eticheta: corado stetco

Cu un eseu la trei-patru minute, SCM Timişoara oferă scorul campionatului la rugby

SCM Timişoara a predat rugby la Suceava, acolo unde s-a impus cu 137-0. S-au marcat 21 de eseuri, adică câte unul la fiecare 3, 4 minute de joc. Cu această victorie, a 5-a consecutivă în campionat, SCM USAMVB Timişoara are cel mai bun bilanţ din tot campionatul şi va juca luni, tot în zona Bucovinei,

Recital reușit de leii bănățeni! Rugbiștii Timișoarei au câștigat categoric duelul cu Universitatea Cluj

Și a fost spectacol pe arena Gheorghe Rășcanu din Ronaț. Derbiul etapei a 4-a a Ligii Nationale de rugby a fost un duel interesant mai mult pe hârtie, deoarece în teren, gazdele au făcut legea. Timișoara s-a impus cu 80-17 în meciul cu U Cluj, după 54-10 la pauză. Timișoara a reușit eseuri de fiecare