Arhiva pentru eticheta: cosmin stan

Eşec pentru Dumbrăviţa la ultimul joc oficial din 2023

CSC Dumbrăviţa a pierdut meciul disputat în aseară, la Mioveni, în fața fostei prim-divizionare FC Argeș. Piteștenii s-au impus cu 2-0, prin goluri marcate în minutele 8 ale celor două reprize. Cu acest rezultat, alb-verzii au adunat trei înfrângeri consecutive și cinci meciuri la rând fără gol marcat. Cum s-au marcat golurile În minutul 8,

CSC Dumbrăvița

În sfârşit, Dumbrăviţa se vede şi la TV. Meci important cu Buzăul

CSC Dumbrăviţa se pregătește de ultimul joc oficial organizat pe arena „Ștefan Dobay” în anul 2023. În etapa a 14-a a Ligii a II-a, gazdele primesc vizita unei echipe puternice din toate punctele de vedere, Gloria Buzău. Meciul va avea loc vineri, 24 noiembrie, de la ora 14.30, și va fi televizat pe Digi Sport,

CSC Dumbrăviţa îşi doreşte un rezultat bun la Dej

Divizionara secundă CSC Dumbrăviţa este gata de o nouă deplasare. În etapa a 9-a din Liga a II-a, echipa bănăţeană joacă pe terenul celor de la Unirea Dej. Meciul este programat sâmbătă, 7 octombrie, de la ora 11.00, pe stadionul „Municipal” din Dej. Bănăţenii vin după un egal smus in extremis acasă cu Metaloglobus, în

Dumbrăviţa revine acasă şi vrea punctele din partida cu Metaloglobus

CSC Dumbrăviţa se pregătește de revenirea acasă după mai bine de o lună și jumătate. În etapa a 8-a a Ligii a II-a, bănăţenii primesc vizita echipei Metaloglobus București. Meciul e programat sâmbătă, la ora 11.00, pe arena „Ștefan Dobay”. „Va fi un meci foarte greu. Și din cauza faptului că venim după înfrângerea de

Victoria vine pe terenul unei foste prim-divizionare. Trei puncte mari pentru Dumbrăviţa

CSC Dumbrăviţa se întoarce victorioasă din județul Argeș, după 1-0, astăzi, pe terenul celor de la CS Mioveni. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 60 de Dragan Paulevici, aflat la a doua reușită în actuala ediție a Ligii a II-a. Echipa bănăţeană a abordat curajos meciul de pe terenul galben-verzilor din Argeș.

Succes lejer obţinut de Dumbrăviţa, în primul amical al ei din această iarnă

După ce şi Poli a debutat cu dreptul în amicale şi CSC Dumbrăviţa a făcut acelaşi lucru, chiar în Arad. CSC Dumbrăviţa a câștigat cu 4-1 primul amical susținut în această pauză de iarnă, în deplasare, cu juniorii U19 de la UTA. Pe terenul sintetic al arenei „Motorul” din Arad, antrenorul Cosmin Stan a rulat

CSC Dumbrăviţa joacă opt meciuri test înainte de reluarea campionatului

Divizionara secundă CSC Dumbrăviţa se află în vacanță de la finalul săptămânii trecute. Reunirea lotului e programată pentru ziua de luni, 16 ianuarie 2023. Staff-ul tehnic și jucătorii vor avea la dispoziție aproape șase săptămâni pentru pregătirea sezonului de primăvară, care debutează la 25 februarie, când vor primi vizita conjudețenei Politehnica Timișoara, în etapa a

Dumbrăviţa, faţă în faţă cu campioana ultimelor cinci ediţii de campionat

CSC Dumbrăviţa se pregătește de un nou meci de gală în Cupa României. În etapa a 2-a a Grupei C, va întâlni CFR Cluj, formația care a câștigat titlul național în ultimele cinci sezoane și care săptămâna trecută a obținut calificarea în primăvara europeană. Meciul se va desfășura joi, la ora 18.15, pe stadionul „Dr.

Dumbrăviţa joacă în Cupă pe terenul Rapidului: „Nu mergem acolo să ne facem poze!”

Dumbrăvița fotbalistică se află în fața unui nou moment istoric! Echipa debutează în faza grupelor din Cupa României cu un meci împotriva prim-divizionarei Rapid București. După cum se știe,  din cauza infrastructurii precare din județul Timiș, meciul se dispută pe terenul adversarilor, stadionul „Rapid Giulești”, inaugurat în primăvara acestui an. Deși partida se va juca

CSC Dumbrăviţa şi-a început pregătirea pentru un sezon istoric de liga secundă

Surpriza frumoasă a Ligii a 3-a, CSC Dumbrăviţa, echipă care a promovat în eşalonul secund, s-a reunit în seara zilei de luni, la baza proprie, de la stadionul Ştefan Dobay. Au fost prezenți și șapte jucători cu care clubul s-a înțeles deja de principiu și care urmează să semneze în următoarele zile contractele. E vorba

CSC Dumbrăviţa are un nou antrenor. Cosmin Stan îi ia locul lui Florin Bătrânu

CSC Dumbrăvița a încheiat ediția 2020-2021 a Ligii a III-a cu fruntea sus, ocupând locul al treilea în clasamentul Seriei a 8-a. Un mare merit în obținerea acestei performanțe îl are Florin Bătrânu. Acesta a preluat funcția de antrenor principal pentru a doua parte a campionatului 2020-2021, părăsind temporar temporar poziția de șef al centrului

Ripensia Timisoara l-a numit antrenor pe cel care a dus Fortuna Covaci in Liga a II-a

Antrenorii de fotbal nu mai au certitudinea locului de muncă nici dacă încheie turul de campionat pe locul I. Este şi cazul lui Cosmin Stan, antrenor care a ieşit campion de toamnă cu Ripensia Timişoara, în Liga a IV-a Timiş. Acesta a fost înlocuit cu un antrenor care are experienţa primelor două eşaloane.

Cosmin Stan, noul antrenor al Ripensiei

Înfrângerea ruşinoasă administrată de Politehnica Timişoara Ripensiei nu putea să rămână fără repercusiuni în tabăra celei de-a doua formaţii. Oficialii Ripensiei au anunţat că managerul Radu Suciu a renunţat la partea de pregătire a primei echipe. Cel care i-a luat deja prerogativele pe banca tehnică este Cosmin Stan.