Arhiva pentru eticheta: Alex Pelici

Alexandru Pelici a preluat naţionala U19

Nebagat în seamă prea mult în Timişoara, pentru că profeţii nu sunt recunoscuţi la ei acasă, Alex Pelici se bucură în continuare de popularitate în lumea fotbalului românesc. Asta în timp ce Ripensia nu are antrenor cu acte, iar la Poli vin toţi „stranierii” pe bani mulţi. Antrenorul în vârstă de 48 de ani, va

Poli își joacă ultima șansă pentru a prinde locul 4. Adversar greu, trupa lui Alex Pelici

Deşi echipa alb-violetă a pierdut jocul precedent, Politehnica mai păstrează şanse matematice pentru a se clasa pe locurile 3-4, gând cu care o va înfrunta luni seară pe CS Mioveni. Dar are o singură posibilitate ca speranța să rămână vie, victoria. “Avem doar varianta victoriei. Întâlnim singura echipă care ne-a surclasat în acest play-off, o

Excelentă prestație a Ripensiei și trei puncte mari din meciul cu Metaloglobus

Semne bune „primăvara” are! Aflată în mare nevoie de puncte, Ripensia a defilat în partida cu Metaloglobus reușind o victorie importantă. A fost 3-0 pentru echipa pregătită de Alex Pelici, rezultatul fiind stabilit îndă de la pauză, după probabil cea mai bună repriză a bănățenilor din acest sezon. După o perioadă de pregătire cu destule