Arhiva pentru eticheta: domeniul alimentar

Actorii locali din domeniul alimentar discută despre consolidarea lanțurilor alimentare scurte și promovarea practicilor agroecologice

Actorii locali din domeniul alimentar discută despre consolidarea lanțurilor alimentare scurte și promovarea practicilor agroecologice

Mai mulți reprezentanți ai unor inițiative locale din domeniul producției alimentare, gastronomiei sustenabile, turismului responsabil și societății civile s-au întâlnit, marți, 10 martie 2026, la Timișoara, în cadrul mesei rotunde „Din grădină în farfurie: alianțe urban-rural pentru hrană bună în Regiunea Vest”. Discuțiile au avut ca obiectiv consolidarea lanțurilor alimentare scurte și promovarea practicilor agroecologice.

Top