Arhiva pentru eticheta: echipa de fotbal

Proiectul echipei de fotbal a Timișoarei prinde contur. Primăria se alătură inițiativei, UPT a aprobat statutul asociației

Proiectul echipei de fotbal a Timișoarei prinde contur. Primăria se alătură inițiativei, UPT a aprobat statutul asociației

Primăria Timișoara se alătură proiectului inițiat de Consiliul Județean Timiș și Universitatea Politehnica Timișoara pentru înființarea unui club de fotbal care să reprezinte capitala Banatului. Din noile informații, Asociația Club Sportiv Știința Poli Timișoara va fi cea care va prelua echipa care activează în momentul de față în Liga a III-a și se luptă la

Editorial de Eugen Sasu

Poli-Ripensia? Aiasta nu se poate, domnule Dobra!

Călin Dobra, liderul consiliului județean și al PSD Timiș a făcut zilele trecute o propunere de bun simț: o echipa de fotbal în loc de două pentru promovarea în prima ligă. Propunerea e de bun simț pentru cei ce nu cunosc mai îndeaproape fenomenul. Ar putea ca această idee să nu fie una de bun

Top