Arhiva pentru eticheta: Florin Petolea

“Este interesul legitim și al nostru și al Timișoarei pentru un transport civilizat, corect și în siguranță.” Interviu cu managerul STPT, Florin Petolea, despre noul sistem de monitorizare

“Este interesul legitim și al nostru și al Timișoarei pentru un transport civilizat, corect și în siguranță.” Interviu cu managerul STPT, Florin Petolea, despre noul sistem de monitorizare

Un sistem cu o componentă mare de  AI care monitorizează atenția șoferilor şi vatmanilor a fost implementat de Societatea de Transport Public Timişoara (STPT). Sistemul a provocat o reacţie potrivnică a sindicaliştilor. Într-un interviu pentru deBanat, managerul STPT, Florin Petolea, explică necesitatea acestui sistem în condiţiile în care se produc foarte multe accidete, majoritatea din

STPT, de la o societate în pragul insolvenţei la primul an pe profit. Interviu cu directorul STPT, Florin Petolea

Florin Petolea este director al Societăţii de Transport Public Timişoara (STPT) de la începutul acestui an. El a venit în această funcţie din poziţii importante în mari companii de telecomunicaţii. Astfel, ultima dată a fost CTIO  (director executiv de tehnologie și informație) la Telekom România Mobile Communications, iar îaninte a fost manager general la Alcatel-Lucent

Top