Arhiva pentru eticheta: cfr timisoara futsal

Săptămână mare pentru sportul timişorean? CFR luptă acasă pentru Cupa României la futsal

Timişoara are parte de o săptămână în care două dintre echipele importante, CFR la futsal şi SCM USV la rugby joacă cu trofeuri pe masă. Primii intră în arenă băieţii de la fotbal în sală, iar rugbiştii au meci în weekend. La Final Four-ul stagiunii 2023-2024 a Cupei României, participă deținătoarea trofeului, CSM Deva, dar

Se vede finala! CFR Timişoara, adversar accesibil în semifinalele Cupei

Turneul Final 4 al Cupei României la futsal se va desfăşura la începutul lunii aprilie în Sala Constantin Jude din Timişoara. CFR este organizatoarea competiţiei şi va încerca să păstreze Cupa aici. Echipa bănăţeană şi-a aflat primul adversar, iar acesta este Mausoleul Mărăşeşti, gruparea alb-vişinie având astfel parte de un joc accesibil. Partida se va

CFR Timişoara şi-a reluat pregătirea şi săptămâna viitoare are deja meci

Una din echipele masculine de top din Timişoara este prim-divizionara de futsal, CFR Timişoara. Feroviarii au cucerit bronzul la finele sezonului trecut, iar acum au avut parte de un tur excelent. Liga 1 de futsal are în acest campionat 10 echipe, iar din sezonul regulat s-au scurs deja 12 runde, 9 din tur şi 3

Nationala futsal

CFR Timişoara a avut parte de o tragere de sorţi favorabilă în Cupa României la futsal

Luni, 16 ianuarie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea duelurilor din optimile și sferturile de finală ale Cupei României Fortuna la futsal, ediția 2022-2023. Printre echipele ce se află în competiţie se numără şi prim-divizionara CFR Timişoara care va evolua în optimi contra unei echipe din eşalonul secund. Optimi de

CFR Timişoara, victorie la pas contra vicecampioanei

CFR a deschis returul sezonului regulat cu o victorie clară împotriva vicecampioanei ţării, Autobergamo Deva. A fost 5-2 pentru feroviari, după 4-1 la pauză, gazdele reuşind al doilea succes asupra hunedorenilor după victoria din tur. CFR a început partida în jumătatea adversă, construind cu grijă atacurile, însă oaspeţii au deschis scorul după 8 minute de

Calificarea în semifinale încă se joacă. CFR a egalat la general şi a trimis întâlnirea în decisiv

După un sezon regulat lung, tur-retur-tur, dar cu rezultate bune, CFR Timişoara, pentru prima dată în Liga 1 de futsal a încheiat pe un onorat loc 4, ceea ce o face favorită pentru calificarea în semifinale. Primul meci din play-off, a însmenat o revedere cu Sportul Ciorăşti, cele două grupuri reuşind calificarea în premieră în