Arhiva pentru eticheta: Sportul Ciorăști

CFR Timișoara, în careul de ași al campionatului de futsal

Cu 1-1 la general, CFR Timișoara și Sportul Ciorăști și-au disputat în Sala Constantin Jude calificarea în semifinalele campionatului. A rezultat un meci neașteptat de bun cu un dramatism aparte. Oaspeții au condus de două ori în prima parte prin golurile marcate de Dudău și Vincene, dar de fiecare dată portughezul Joao Fernandes a egalat,

Calificarea în semifinale încă se joacă. CFR a egalat la general şi a trimis întâlnirea în decisiv

După un sezon regulat lung, tur-retur-tur, dar cu rezultate bune, CFR Timişoara, pentru prima dată în Liga 1 de futsal a încheiat pe un onorat loc 4, ceea ce o face favorită pentru calificarea în semifinale. Primul meci din play-off, a însmenat o revedere cu Sportul Ciorăşti, cele două grupuri reuşind calificarea în premieră în

CFR încheie returul cu o victorie

CFR Timișoara a reușit la ultimul meci din retur o victorie pe teren propriu. A fost 4-1 în prima ligă de futsal cu Sportul Ciorăști, după o prestație bună. Antrenorul jucător Robert Lupu a deschis scorul când încă nu trecuseră două minute, dar oaspeții au reacționat imediat, Ion Dumitru egalând. Andrei Nemițeanu, minutul 6 și