Arhiva pentru eticheta: futsal timisoara

După 11-0 cu West Deva, CFR a învins 13-1 la Simand

Şi-au făcut golaveraj. Debut în forţă pentru prim-divizionara de futsal CFR Timişoara, care a făcut din nou spectacol. Dacă etapa trecută a învins West Deva cu 11-0, sâmbătă, în judeţul Arad la Simand, ceferiştii s-au impus la o diferenţă mai mare. A fost 13-1, după 6-1 la pauză şi echipa bănăţeană şi-a consolidat poziţia a

Nebunie în repriza secundă. CFR s-a impus la scor, după o primă parte echilibrată

Prim-divizionara de futsal CFR Timişoara vine cu toate punctele de la Buzău, unde a dispus de echipa locală Luceafărul cu 10-2! Partida a fost însă echilibrată în prima parte cu gazdele deschizând scorul şi bănăţenii egalând înainte de pauză (1-1). În repriza secundă CFR a jucat la adevărata valoare şi a reuşit un adevărat spectacol

Informatica, pe drumul cel bun! Victorie importantă cu Deva

Într-un sezon în care doar 7 echipe s-au aliniat în liga de elită din futsal, Informatica Timișoara pare o echipă solidă, ce poate să se bată la podium. În aceste săptămâni lotul a fost completat cu jucători talentați și valoroși, iar rezultatele vin. Dacă în prima etapă, bănățenii au pierdut nemeritat cu 3-4 partida cu

Se poate şi aşa! Noua Informatica, victorie la Iaşi

Informatica Timişoara a obţinut prima victorie a noului proiect, o echipă compusă din jucatori tineri din zonă, dornici de performanţă, care au rămas la greu la echipă în ciuda dificultăţilor financiare. După ce trupa formată din jucători sub 19 ani a clubului a obţinut o calificare dramatică în sferturile Cupei, cu o victorie la Craiova,