Arhiva pentru eticheta: handbal Romania

România, aproape calificată în semifinale, însă cu siguranță tristă. Neagu a părăsit terenul pe targă

Seară tristă pentru România la Campionatul European de handbal feminin din Franța, în ciuda faptului că este calificată într-o mare proporție în semifinalele competiției. Cea mai bună jucătoare, Cristina Neagu, a fost scoasă pe targă de pe teren, în minutul 52, cu lacrimi de durere în ochi. „Tricolorele” au fost învinse de adversara tradițională, Ungaria,

România obține victoria în fața Spaniei. Decisivul, mâine, contra Ungariei

Un pas a fost făcut. Selecționata feminină de handbal a României își păstrează șansele pentru medalii la Campionatul European din Franța. „Tricolorele” au învins-o astăzi, cu greu, pe Spania, o care nu mai avea șanse de calificare și care, evolua, așadar, fără presiune. A făcut-o cu multă dezinvoltură, mai ales în prima parte a jocului.

De nerecunoscut. România, învinsă de Olanda la EURO, condamnată să câștige contra Spaniei și Ungariei

România a fost de nerecunoscut, astăzi, în primul meci din grupele principale ale Campionatului European din Franța. În fața Olandei „tricolorele” au fost dominate autoritar. Chiar dacă la pauză diferența era de doar un gol, 10-11, după o repriză secundă dezastruoasă româncele aveau să fie conduse și la opt goluri diferență, 22-15. În final, la