Arhiva pentru eticheta: Irina Begu

Irina Begu, prinţesă de Sicilia

Irina Begu, locul 45 în lume, a câştigat, duminică noaptea, turneul de categorie WTA 250 de la Palermo, al cincilea său trofeu la simplu în circuitul mondial. Begu a învins-o în finală pe sportiva italiană Lucia Bronzetti, numărul 78 mondial, scor 6-2, 6-2, într-o oră şi 33 de minute. Românca a obţinut un premiu de

Simona Halep şi Irina Begu, în sferturi la Melbourne

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Gippsland Trophy de la Melbourne, datorită victoriei în minim de seturi cu Laura Siegemund (51 WTA), 6-2, 6-4. Nemţoaica era în avantaj la meciurile directe până la partida din această dimineaţă, 2-1. Simona a reuşit un meci excelent în faţa unei jucătoare incomode, aflată în

Irina Begu

Suspansul continuă! Parmantier o bate pe Begu şi decisivul se joacă la dublu

Irina Begu putea aduce calificarea în faţa Paulinei Parmantier în meciul patru din semifinale Cupei Davis dintre România şi Franţa. A fost din nou vorba despre un meci de trei seturi, dar de aceasta dată reprezentanta Hexagonului s-a impus, 6-3, 2-6, 6-2. Meciul a ţinut două ore şi per total ambele jucătoare au câştigat 74