Arhiva pentru eticheta: liga 3 seria 8

Debut la 14 ani în Liga 3! S-a întâmplat la Ghiroda

Meciul din etapa a 11-a, din seria 8, dintre CSC Ghiroda și Giarmata Vii și CS Șoimii Lipova s-a terminat cu victoria echipei oaspete, scor 2-0. Un lucru pozitiv a fost debutul unui tânăr jucător de 14 ani. În minutul 84, antrenorul Sorin Bălu, l-a trimis în teren pe Alexandru Buțu, intrat în locul altui

CSC Ghiroda

Liga 3. Pobeda pierde acasă, Ghiroda, egala Reşiţei

Etapa a 7-a din C8 a fost una a vizitatorilor, gazdele nereuşind să câştige nici măcar o partidă. Oaspeţii s-au impus în două partide, iar în celelalte trei întâlniri s-a consemnat egalitatea. Derbiurile etapei s-au disputat în judeţul Timiş. După o serie excepţională de 5 victorii la rând, una chiar în Valea Domanului, Pobeda Dudeştii

Liga 3. Cu bulgarii chiar nu e de glumă, Pobeda bate la Reşiţa

Derbiul începutului de sezon s-a disputat în Valea Domanului, acolo unde CSM Reşiţa, echipă cu un procentaj perfect înaintea etapei a 6-a, 5 victorii din tot atâtea posibile a întâlnit revelaţia seriei, Pobeda Star Bisnov (Dudeştii Vechi). După o primă repriză albă, se părea că lucrurile intră în normal odată cu golul lui Alexandru Avramovici,

Liga 3. Şi a fost derby, şi a fost… remiză!

După trei meciuri nedecise între Dumbrăviţa şi Ghiroda în acest sezon din Liga 3, Seria 8, a urmat inevitabil şi al patrulea rezultat de egalitate. Însă la capătul unui meci viu, peste nivelul acestui eşalon. Ambele echipe şi-au dorit cu ardoare victoria, Dumbrăviţa dorind să se apropie şi mai mult de locul 1, în timp