Arhiva pentru eticheta: simonis poli

Poli Timișoara ia 5,8 milioane din cele 8,2 milioane acordate de județul Timiș pe agenda sportivă

Poli Timișoara ia 5,8 milioane din cele 8,2 milioane acordate de județul Timiș pe agenda sportivă

Finanțarea de peste un milion de euro, propusă pentru Poli Timișoara de către Consiliul Județean Timiș, din bugetul județului, a primit aprobarea consilierilor locali. Pentru anul calendaristic viitor se va propune o finanțare și mai mare, mai mult, șeful administrației județene se gândește deja la promovarea în următorul sezon și în prima ligă. Suma totală

Clubul Politehnica a primit cadou un autocar nou-nouț de Crăciun

Implicarea CJT în bunul mers al echiepi Politehnica, este evidentă și de bun augur. Sunt condiții mai bune de pregătire, există un hotel special doar pentru cantonamentele echipei, se vorbește și despre un cantonament peste mări și țări, iar de Crăciun, echipa a mai primit un cadou. Este vorba despre un autocar elegant, alb-violet, branduit

Dan Alexa este noul antrenor al Politehnicii. Nu clubul a făcut anunţul, vestea venind de la Alfred Simonis

Aşa cum debanat.ro anunţa încă de luni în premieră naţională, iată că vestea s-a confirmat repede. Dan Alexa revine la Politehnica şi va prelua rolul de antrenor principal. „Chirurgul” a semnat astăzi contractul, de faţă, nu cu reprezentanţii Politehnicii, şi cu şeful CJT, Alfred Simonis. „L-am asigurat pe Dan de toată susținerea mea, a Consiliului

Top