Arhiva pentru eticheta: stiri fotbal feminin

Fetele de la Poli, de la 2-0 la 0-1 contra campioanei în doar două săptămâni

Prim-divizionara feminină Politehnica, liderul incontestabil al campionatului a „reuşit” duminică cel mai slab meci, chiar într-o partidă cu miză, contra campioanei, U Olimpia Cluj. Dacă în urmă cu doar două săptămâni, alb-violetele se impuneau în ultima etapă a sezonului regular, 2-0, iată cu astăzi el au pierdut, 0-1, acasă, după o evoluţie foarte palidă. Cu

Victorie convingătoare pentru fetele de la Politehnica în primul meci din play-off

După ce au câştigat detaşat sezonul regular cu 9 puncte avans faţă de urmăritoare, fetele de la Politehnica Timişoara continuă seria bună şi în play-off. Alb-violetele au primit pe teren propriu replica echipei din Miercurea Ciuc, ultima intrată în Top 4, iar gazdele şi-au luat partea leului. Cu un moral excelent după prima victorie (pe

Meciuri tari în ultima etapă din sezonul regular în Superliga feminină

SuperLiga Feminină revine în acțiune la începutul lunii martie după o pauză de aproximativ două luni și jumătate! Ultima etapă a sezonului regular aduce față în față confruntări importante, unele chiar decisive în ceea ce privește lista finală a echipelor participante în play-off-ul SuperLigii. Derby-ul dintre Banat și Ardeal se joacă pe 3 martie! Meciul

Poli pierde cu Ferencvaros, Banat Girls bate Ujpest

Weekend cu partide amicale pentru cele două reprezentante ale Timişului în prima ligă feminină de fotbal, dar şi cu rezultate diferite. Meci spectaculos făcut de Banat Girls Comloșu Mare în primul meci amical al iernii împotriva liderului ligii secunde din Ungaria, Ujpest, duel disputat în localitatea arădeană Sintana. Echipa bănăţeană s-a impus cu scorul de

Primul transfer al iernii la Banat Girls Comloșu Mare. Echipa timișeană a adus un portar cu meciuri în Elveția și un titlu în SUA

După ce 13 jucătoare au părăsit echipa în această pauză de iarnă, Banat Girls Comloșu Mare își reface lotul. Primul transfer este un portar. Laura Vogt are 24 de ani și a început fotbalul la Bremgarten, jucând în echipe de băieți la juniori, după care a evoluat trei sezoane la echipa de fete a lui