Arhiva pentru eticheta: Teo Meluță

Cu chin, cu vai e bun și egalul! Fetele de la Poli, un punct cât o victorie în prelungiri cu Carmen

Politehnica Timișoara a disputat astăzi primul meci din returul play-off-ul din liga de elită feminină la fotbal. Cu moralul zdruncinat după ultimele partide, bănățencele aveau nevoie de un rezultat pozitiv în fața unei echipe periculoase, care dorea să intre în luptă pentru locul 1, Carmen București. A reieșit un meci cu accente dramatice, între două

Egalele campioanelor. Fetele de la Poli, remiză cu Olimpia Cluj

Poltehnica Timișoara, prim-divizionara de fotbal feminin, a jucat de la egal la egal cu campioana ultimilor zece ani, U Olimpia Cluj. După 90 de minute intense, tabela a arătat o egalitate care s-a văzut și pe teren, 1-1. Un meci bun făcut de alb-violete, care și-au ridicat nivelul de joc, în ciuda perioadei de aproximativ

Transfer de senzație reușit de Poli! Teo Meluță va „înfrumuseța” echipa feminină a orașului

Teodora Meluță, fundașul de fier al echipei naționale, de două ori desemnată cea mai bună jucătoare a României, este noua jucătoare a Politehnicii Timișoara. Cu oferte din Italia, Elveția și Cipru, Teo a ales să revină în țară pentru cel puțin un an, după o scurtă perioadă petrecută în Elveția, la Lugano. Din nefericire, aceasta