Arhiva pentru eticheta: U Cluj – SCM Timisoara

Eşec la un singur punct după un meci curajos cu U Cluj. SCM Timişoara merge însă în play-off

Liderul U-BT Cluj-Napoca a trecut de SCM Timișoara, scor 67-66, într-un meci contând pentru ultima etapă a sezonului regulat, disputat în Sala Antonio Alexe din Oradea. Partida a demarat favorabil echipei clujene. Aceasta a fost în avantaj pe tot parcursul primului sfert, deprinzându-se la un moment dat şi la zece puncte, dar Timişoara a revenit

U Cluj - SCM Timisoara

Atât de aproape. SCM Timişoara a fost la o aruncare de o victorie cu liderul din Cluj

U BT Cluj-Napoca rămâne neînvinsă în Liga Națională de baschet masculin la jumătatea stagiunii. Echipa lui Mihai Silvășan a trecut astăzi de SCM Timișoara cu scorul de 87-86, la capătul unui meci dramatic, în care bănăţenii au fost vioara întâi şi meritau victoria. Primul sfert a fost echilibrat, iar violeţii au arătat că au ce