Universitatea de Vest Timişoara mută ceremonia de absolvire în Piaţa Victoriei

Afis ceremonie absolvire

Afis ceremonie absolvire

După ce şi-a dus absolvenţii în Parcul Rozelor pentru ceremonia de final de an, Universitatea de Vest din Timișoara organizează ceremonia de acordare a diplomelor în Piaţa Victoriei. La eveniment sunt aşteptaţi să participe toţi timişorenii.

În premieră pentru mediul universitar timişorean, ceremonia de absolvire a cursurilor va fi organizată în Piaţa Victoriei. Universitatea de vest Timişoara alege o nouă modalitate inedită pentru organizarea acestui eveniment. După Parcul Rozelor, UVT alege un nou spaţiu atipic pentru o astfel de acţiune. „De această dată, în premieră, într-un an special, când se împlinesc 30 de ani de la Revoluția din 1989, Comunitatea academică și absolvenții UVT vor fi prezenți în Piața Victoriei, locul care simbolizează câștigarea libertății pentru noi toți. Acest eveniment aparte, ca o punte de legătură între trecut și viitor, nu va rămâne doar în memoria colectivă a comunității universitare a Universității de Vest, ci se va înscrie, cu siguranță, în memoria orașului nostru. La festivitățile pe care le vom organiza vineri, 10 mai 2019, sunt invitați toți cei interesați, timișoreni și vizitatori ai orașului nostru, alături de părinți, cadre didactice, elevi, angajatori parteneri ai UVT, pentru ca să-i aplaude pe absolvenții UVT din promoția acestui an. Ziua de sărbătoare va alterna momente artistice, ceremoniale și multă bună dispoziție, în cele două locații centrale alăturate din centrul Timișoarei, Piața Libertății și Piața Victoriei.”, au anunţat cei de la UVT.
Aşadar, vor avea loc prezentări în Piaţa Libertăţii, un Flash Mob pus la cale de Facultatea de Educație fizică și Sport din UVT, ceremonia efectivă în Piaţa Victoriei, unde vor fi premiați șefii de promoție ai celor 11 facultăți din UVT. De asemenea, va fi un Party organizat de comunitatea alumnilor UVT sub genericul “UVTerra Blue Sensation”, care va cuprinde trei ore de open-space dance-party, în care vor fi prezenți trei DJ, vor fi proiectate producții vizuale pe clădiri. La programul evenimentului sunt invitați timișoreni de toate vârstele și vizitatori ai orașului nostru, parteneri și oficiali, pe lângă cei peste 1.500 de absolvenți și cadre universitare din Universitatea de Vest din Timișoara, astfel că, pentru prima dată în România, ceremonia absolvenților unei universități se va transforma într-un moment public de sărbătoare a întregii comunității, o ocazie unică de a ne simți cu toții tineri.

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole

ait-timisoara-danemarca_700x280

Administratie vezi arhiva Administratie

Cladiri nerenovate

Amenzi pentru proprietarii care nu-și întrețin clădirile din centru

Polițiștii locali au efectuat verificări și au luat măsuri atât pe raza întregului municipiu și în special în zona centrală în cazul asociațiilor de proprietari și proprietarilor de imobile care nu și-au îngrijit proprietățile.  Pentru zona centrală, în ultima săptămână, au fost aplicate 18 sancțiuni în cazul asociațiilor de proprietari și proprietarilor de imobile care...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Amenzi pentru proprietarii care nu-și întrețin clădirile din centru
gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

Liberalii sunt pregatiti de noi alegeri

PNL Timiş vrea majoritatea în Consiliul Judeţean şi postul de primar în Lugoj

Odată numit cabinetul Orban, în PNL Timiş e armonie şi o atmosferă foarte bună. Preşedintele organizaţiei, Nicolae Robu, spune că planurile de viitor sunt mari, iar imediat după sărbători, filiala se apucă de campania electorală pentru locale. În forurile de conducere ale PNL Timiş atmosfera de bunăvoinţă şi înţelegere e prezentă permanent. Cel puţin asta...
Citeşte tot articolul Citeste articolul PNL Timiş vrea majoritatea în Consiliul Judeţean şi postul de primar în Lugoj
CCIAT, misiune economică în SUA

Sport vezi arhiva Sport

black-sale_728X90

Social vezi arhiva Social

Poveste de Crăciun la HorsEmotion, în Timiș, la Ianova, locul unde caii sunt terapeuți

La HorsEmotion, în Ianova, caii și cei care-i iubesc vor fi pe primul plan, la aniversarea a cinci ani a locului unde copiii se împrietenesc cu aceste animale nobile, iar micuții cu dizabiliăți fac terapie. Evenimentul este dedicat tuturor copiilor, cu și fără dizabilități, din centre de plasament sau familii, care vor să se bucure...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Poveste de Crăciun la HorsEmotion, în Timiș, la Ianova, locul unde caii sunt terapeuți

Economic vezi arhiva Economic

Bradul Dorintelor

Angajații UBC sunt Moș Crăciun pentru 300 de copii nevoiași

Angajații care lucrează în clădirile de birouri United Business Center (UBC) din cadrul ansamblului Iulius Town Timişoara și-au reluat rolul de spiriduși ai Moşului pentru al treilea an consecutiv şi vor îndeplini, și în 2019, dorinţele de Crăciun ale unor copii nevoiaşi. Campania „Bradul Dorinţelor”, organizată de Iulius Town, în parteneriat cu Asociaţia „Ajungem Mari”,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Angajații UBC sunt Moș Crăciun pentru 300 de copii nevoiași