Începe răfuiala între “oamenii lui Robu”. Ionuţ Nasleu o atacă pe Sanda Greblă. USR-iştii sunt făcuţi “homosexuali”

Ionut Nasleu si Nicolae Robu

Ionut Nasleu si Nicolae Robu

Începe gâlceava între foştii apropiaţi ai lui Nicolae Robu. Fără să-i pronunţe numele, Ionuţ Nasleu o atacă pe Sanda Greblă, pe motiv că încearcă să se apropie de USR. Într-un limbaj de Dana Budeanu, Nasleu îi face pe USR-işti homosexuali.

Printr-un mesaj pe Facebook, Ionuţ Nasleu îl asigură pe Nicolae Robu că va fi alături de el, spre deosebire de alţi foşti colaboratori. Fără să-i pronunţe numele, el se referă la Sanda Greblă, care ar fi contibuit la marginalizarea lui în campanie.

”O să fie tot mai puțini lângă dumneavoastră Domnule Robu, eu am fost un pic marginalizat, cu contribuția unei persoane din primărie, care are o relație secretă cu un potențial candidat la un post de Vice, acum acest mesaj e nesimnicativ, dar o să îi dați valoare mai încolo, eu o sa fiu lângă d-voastră necondiționat, nu o să curtez USR, ca și câțiva din grupul asta. O să mă certați ca de obicei, influențat fiind, dar voi fi lângă d-voastră, iar cei de pe grup, se știu ei… să mă contrazică”, a scris Nasleu pe Facebook.

El face aluzie aici la o relaţie pe care Sanda Greblă ar avea-o cu Raul Ambruş, care este în cărţi pentru a ajunge viceprimar. (Apropiaţi ai lui Ambruş neagă această relaţie.) El continuă mesajul într-un limbaj de Dana Budeanu, făcându-i pe USR-işti homosexuali.

“Ms eu am caracter, nu mă dezic… homosexualii de la USR, vor să pună la Piețe un pierzător, de la Peciu, proștilor, am un concurs luat, amatorilor… o să plătiți… eu am fost senator, am căzut, am fost secretar de stat, am căzut… dar m-am ridicat de fiecare data, cei ce mă cunosc, știu Ptr. cârcotași, NU am făcut nici o ilegalitate”, a mai scris Ionuț Nasleu

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

9 comentarii pentru acest articol

Olivu a spus: (octombrie 1st, 2020 at 11:23 )

Cu puțin noroc vor petrece câțiva ani în aceeași celulă.

Vlad a spus: (octombrie 1st, 2020 at 12:11 )

Daca imi aratai doar textul fara numele autorului as fi crezut ca postarea e facuta de Dana Budeanu impreuna cu Grapini.
Nasleu te salut! La revedere,drum bun!

Nae a spus: (octombrie 1st, 2020 at 12:44 )

Se pare ca Nasleu a uitat cand impreuna cu Grebla, Iapa, Kristoff… faceau ntrafic de influenta
in Primarie la directia de Urbanism. Asa a ajuns sef de serviciu autorizari o incapabila numita
Borcsi Gabriela.

Cetățean a spus: (octombrie 1st, 2020 at 13:49 )

Așa au pierdut și așa vor pierde în continuare.
Acest limbaj este pentru piata nu pentru persoane care ar trebui sa ne reprezinte într-o instituție.
Desigur că nimeni nu își dorește în oraș parade gay sau de orice alt fel. Orientarea sexuală tine de viata privată a fiecăruia și nu se arată în stradă.
Dar Dominic nu pare genul de om care sa se implice în așa ceva. Mai degrabă o sa avem multe evenimente culturale în oraș, având în vedere orientările muzicale atât ale primarului, cât și ale noului președinte al consiliului județean. Ceea iar e ok doar vom fi Capitala Culturală Europeană.

Un USR-ist a spus: (octombrie 1st, 2020 at 13:52 )

Pt Olivu : Și o să spele reciproc pe spate. Da ` sunt curios cine o să se aplece după săpun !!!

Santa Barbarosa a spus: (octombrie 1st, 2020 at 14:30 )

Ce penibil, sa isi nege relatia, doar ca sa parvina! La fel de penibil e ca si Sanda accepta, doar sa ramana conectata la lovele.

Reos a spus: (octombrie 1st, 2020 at 16:44 )

Are și părți positive acest limbaj de mahala acuma cel puțin este recunoscut de toată lumea și se va mai scula exact la pulivară pe limba lui !!!!!!

Petru a spus: (octombrie 1st, 2020 at 19:00 )

Și nesimțitul din fruntea primăriei și incompetenții din jurul lui trebuie puricați și puși acolo unde le e locul.

rachia a spus: (octombrie 1st, 2020 at 20:21 )

sa nu investesti nici un ban in pietele Timisoarei, sa ai deficit 800.000 lei, asta da performanta, chiar s-a premiat pentru acest fapt, unde sunt portile de dezinfectare de la intrare in piata volanta. justitia sta impasibila si scrie eseuri lacrimogene pe facebook

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho timisoara

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Noii consilieri locali și primarul Dominic Fritz depun jurământul/FOTO

Dominic Fritz și membrii noului Consiliu Local al Timișoarei depun la această oră jurământul în cadrul unei ceremonii defășurată la Sala Capitol. Președinte de ședință este Lucian Căldăraru, el fiind cel mai în vârstă nou (vechi) consilier local. Exact cel care conduce ședința s-a făcut remarcat atunci când a depus jurământul, numind acest act ca...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Noii consilieri locali și primarul Dominic Fritz depun jurământul/FOTO
Aconnect - Digitalizam Romania

Politica vezi arhiva Politica

Ionut Nasleu si Nicolae Robu

Alin Nica anunţă că Ionuţ Nasleu va fi exclus din PNL, după ultimul derapaj “vadimist” al şefului Pieţe SA

Preşedintele interimar al PNL Timiş, Alin Nica, a anunţat că va demara procedura de excludere din partid a lui Ionuţ Nasleu, apropiatul fostului şef al liberalilor timişeni, Nicolae Robu. Nasleu a transmis un mesaj incredibil pe Facebook, homofob şi antisemit, dar şi cu atacuri la adresa preşedintelui Iohannis şi premierului Orban. Printr-un comunicat de presă,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Alin Nica anunţă că Ionuţ Nasleu va fi exclus din PNL, după ultimul derapaj “vadimist” al şefului Pieţe SA
Iulius Town
Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

ASU Poli

Duel important în Maramureș. Poli întâlnește Recea

Politehnica Timişoara înfruntă sâmbătă, în deplasare, nou promovata ACS Fotbal Comuna Recea. Echipa noastră e în continuare lipsită de aportul mai multor componenţi, dar a plecat spre Maramureş cu gândul la toate cele trei puncte.  „Urmează o deplasare dificilă, după un meci care ne-a consumat fizic şi psihic – restanţa cu Dunărea Călăraşi – sperăm...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Duel important în Maramureș. Poli întâlnește Recea
dermaskin-orizontal

Social vezi arhiva Social

Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

Sediul ADR Vest Timisoara

Scăpăm de distribuția centralizată a banilor europeni. ADR Vest va negocia direct cu Comisia Europeană distribuția a unui miliard de euro

Începând cu noul ciclu de finanțare din fondurile europene, Regiunea Vest are șansa de a elabora și negocia direct cu reprezentanții Comisiei Europene propriul program operațional regional pentru perioada 2021-2027, odată cu descentralizarea managementului fondurilor europene pentru dezvoltare regională. Regiunea va dispune prin intermediul POR de peste un miliard de euro. Agenția pentru Dezvoltare Regională...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Scăpăm de distribuția centralizată a banilor europeni. ADR Vest va negocia direct cu Comisia Europeană distribuția a unui miliard de euro

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Dominic Fritz și membrii noului Consiliu Local al Timișoarei depun la această oră jurământul în cadrul unei ceremonii defășurată la Sala Capitol. Președinte de ședință este Lucian Căldăraru, el fiind cel mai în vârstă nou (vechi) consilier local. Exact cel care conduce ședința s-a făcut remarcat atunci când a depus jurământul, numind acest act ca...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Noii consilieri locali și primarul Dominic Fritz depun jurământul/FOTO
Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a emis, în data de 28 octombrie 2020,  un ordin privind desemnarea din cadrul direcțiilor de sănătate publică județene a coordonatorilor pentru gestionarea situației COVID-19 pentru regiunile de dezvoltare a României. Conform acestui Ordin,  Flavius Cioca,  directorul Direcției de Sănătate Publică Timiș, a fost numit coordonator pe Regiunea de Dezvoltare Vest,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Flavius Cioca coordonează lupta cu COVID-19 din Regiunea Vest
O femeie trăiește alături de fiul ei de 9 ani într-un container, lângă Timișoara. În container are doar o sobă de teracotă. Haideți să o ajutăm pe această mamă ca împreună cu copilul ei să aibă un acoperiș deasupra capului și minime condiții de trai! Voluntarii vor să-i cumpere o rulotă și un generator. Puteți...
Citeşte tot articolul Citeste articolul O mamă trăiește alături de fiul ei într-un container, lângă Timișoara! Ajutați-o să treacă cu bine peste această iarnă!
O tâlhărie s-a transformat într-o crimă. S-a întâmplat, în această seară, în jurul orei 20.00, în Timişoara. O femeie de 38 de ani, a fost atacată, lovită şi tâlhărită pe strada Jean Monnet (zona Girocului, Musicescu). Victima a fost găsită la pământ, fără telefon şi portmoneu. A fost chemată ambulanţa, dar din păcate femeia a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Femeie ucisă, în această seară, în Timişoara! A fost victima unei tâlhării
Cu o zi înainte de-a fi învestit în funcţia de primar al Timişoarei, Dominic Fritz a avut o întâlnire surprinzătoare. Partenerul său de discuţii a fost nimeni altul decât Nicolae Robu, cel care va preda mâine gestiunea primăriei. Transfer paşnic de putere la Primăria Timişoara. Cu toate că păreau ireconciliabili, Dominic Fritz şi Nicolae Robu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Întâlnire de gradul III. Nicolae Robu şi Dominic Fritz, tete-a-tete în biroul primarului
Politehnica Timişoara înfruntă sâmbătă, în deplasare, nou promovata ACS Fotbal Comuna Recea. Echipa noastră e în continuare lipsită de aportul mai multor componenţi, dar a plecat spre Maramureş cu gândul la toate cele trei puncte.  „Urmează o deplasare dificilă, după un meci care ne-a consumat fizic şi psihic – restanţa cu Dunărea Călăraşi – sperăm...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Duel important în Maramureș. Poli întâlnește Recea
Preşedintele interimar al PNL Timiş, Alin Nica, a anunţat că va demara procedura de excludere din partid a lui Ionuţ Nasleu, apropiatul fostului şef al liberalilor timişeni, Nicolae Robu. Nasleu a transmis un mesaj incredibil pe Facebook, homofob şi antisemit, dar şi cu atacuri la adresa preşedintelui Iohannis şi premierului Orban. Printr-un comunicat de presă,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Alin Nica anunţă că Ionuţ Nasleu va fi exclus din PNL, după ultimul derapaj “vadimist” al şefului Pieţe SA
Ultimii trei rectori care au condus și conduc Universitatea Politehnica Timișoara au luat parte, joi, la evenimentul de punere a pietrei de temelie a noii clădiri a Facultății de Chimie. Situată pe bulevardul Vasile Pârvan, locația va oferi la finalul lucrărilor condiții excelente de studiu pentru 650 de studenți. Lucrările la noul sediu al Facultății...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A demarat construcția noului sediu al Facultății de Chimie din Timișoara/FOTO
Top