3Pillar Global caută o sută de specialiști în domeniul IT, care să lucreze remote, full time, oriunde în țară

Compania 3Pillar Global în România vizează o creștere semnificativă la nivel național a numărului de angajați. Ca urmare, va demara un amplu proces de recrutare, deschizând peste 100 de poziții disponibile pentru specialiști IT care vor putea lucra remote, full-time, de oriunde din țară.

Oricine are calificarea necesară și își dorește să lucreze în domeniul IT pentru o companie cu sediul în Cluj, o poate face de oriunde din țară. Dezvoltatorul de produse software 3Pillar Global, cu peste 1800 de angajați la nivel global, este unul dintre puținii angajatori care au îmbrățișat regimul de telemuncă încă dinaintea contextului pandemiei. 3Pillar Global intenționează să rămână un pionier în ceea ce privește piața IT remote și în perioada post pandemică.

Deși nu intenționează să renunțe nici la birourile fizice din cele 3 centre de dezvoltare din Iași, Cluj-Napoca și Timișoara, 3Pillar se adresează profesioniștilor din întreaga țară cu oportunități de carieră și beneficii atractive și invitația de a adera la valorile și cultură echipei, dincolo de bariere geografice.

Munca remote a devenit o normă a zilelor noastre, în mod special în domeniul tech. Acest lucru este privit de către marii jucători din industria dezvoltării software precum 3Pillar Global ca pe o oportunitate – un salt major înspre transformarea digitală care propulsează România și mai puternic pe harta IT globală.

România reprezintă un pilon cheie al comunității noastre globale prin nivelul de competențe fantastic al specialiștilor ce activează aici în domeniul dezvoltării software. Modelul nostru organizațional agil și flexibil, viziunea noastră asupra culturii organizaționale în era post pandemică, dar și pachetul de compensație și beneficii competitiv la nivel național ne permit să accesăm acest hub de talente. Ne dorim să aducem în echipa noastră specialiști cu competențe cheie și o bună potrivire la nivel de valori și traiectorie de dezvoltare profesională, fără a fi limitați de bariere geografice. Atât procesele și infrastructură internă, cât și oferta cu care venim în întâmpinarea noilor colegi care ni se alătură în regim remote ne susțin poziționarea ca angajator dezirabil în România”, susține Diana Bocăneală, senior director talent management & delivery center lead 3Pillar Global România.

Compania angajează oriunde în România programatori pe tehnologii precum .NET, Java, Front End, DevOps și iOS, ingineri QA și designeri UX pentru a susține dezvoltarea accelerată a business-ului și portofoliului de clienți în continuă expansiune, atât organică, cât și datorată achizițiilor recente ale companiei.

Specialiști din orașe precum Arad, Oradea, Targu Mures, Baia Mare, Sibiu, Brasov, Suceava, Craiova, Bacau, Galati.Alba-Iulia etc. se pot alătura echipelor noastre internaționale”, conchide Diana Bocăneală.

În luna aprilie a acestui an compania și-a extins amprenta globală în Europa, prin achiziția Software Development Europe din Cehia, care succedă alte două achiziții din America Latină în ultimele 8 luni – Isthmus Software, cu prezența în Costa Rica și Guatemala și Tiempo Development în Mexic.

Ultimul an a fost pentru 3Pillar unul extrem de prosper, în ciuda contextului în care am fost nevoiți să operăm. Am navigat cu success chiar și perioadele cu un nivel mai înalt de incertitudine și am rămas fermi pe direcția de creștere susținută pe care ne-am dorit-o. Am reușit să implementăm soluții care să ne permită să scalăm mai rapid, să colaborăm mai ușor, de oriunde și să oferim un context propice pentru construirea de echipe performante, pe care ne dorim să le potențăm și mai mult alături de viitorii noștri colegi, de oriunde din România. Pandemia a adus provocări interesante pentru echipele noastre și din punctul de vedere al produselor pe care le construim pentru clienții noștri. Tot mai mulți dintre aceștia și-au dorit să digitalizeze mai multe componente din business-ul lor și asta ne-a oferit oportunitatea să parteneriem cu ei în a transforma ideile lor în produse folosite la scară largă în domeniul media, retail, financiar sau al securității. Un alt trend a fost cel în care clienții care aveau deja un produs digital, au simțit nevoia unei schimbări tehnologice majore, care să implice elemente precum: mutarea în cloud, introducerea practicilor de continuous delivery sau tranziția spre arhitecturi mult mai ușor și mai rapid de scalat. Toate aceste provocări au oferit echipelor noastre oportunități de creștere și dezvoltare, pe care noi le-am susținut prin programe de învățare și prin construirea unor comunități în jurul principalelor crafturi: Backend, Frontend, QA, Mobile, Devops.” – declară Ovidiu Silaghi, Senior Director Product Development 3Pillar Global

Pentru mai multe informații despre 3Pillar Global și oportunități de carieră remote în România, accesați www.3pillarglobal.com/career-opportunities.

Diana Bocăneală

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Cele mai citite articole


Aconnect - Digitalizam Romania

Administratie vezi arhiva Administratie

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

mircea mihaies

“În gura lui, prieten al lui Nasleu și al interlopilor, cuvintele nulitate și lichea sună a laudă.” Reacţia intelectualilor la atacul grosolan al lui Nicolae Robu

Mai mulţi intelectuali timişoreni, şi nu numai, s-au solidarizat cu universitarii Marcel Tolcea, Daniel Vighi şi Vasile Popovici, care au fost atacaţi la modul grobian de fostul primar, Nicolae Robu. Singurul dintre cei atacaţi de Robu care a reacţionat, Vasile Popovici, afirmă că de la un prieten al interlopilor jignirile lui Robu aduc mai mult...
Citeşte tot articolul Citeste articolul “În gura lui, prieten al lui Nasleu și al interlopilor, cuvintele nulitate și lichea sună a laudă.” Reacţia intelectualilor la atacul grosolan al lui Nicolae Robu
LightsOn_GAIA_300x250
LightsOn_GAIA_728x90

Sport vezi arhiva Sport

dermaskin-orizontal

Social vezi arhiva Social

ISHO a fost desemnat proiectul rezidențial cu cel mai bun mix de servicii din România/VIDEO

ISHO, proiectul imobiliar de amploare care se dezvoltă în proximitatea centrului Timișoarei, a primit o distincție importantă în cadrul Galei Imobiliare.ro desfășurate la București la finalul lunii mai. Este vorba despre cel mai bun mix de servicii pentru un proiect imobiliar cu o componentă rezidențială semnificativă. Juriul a apreciat serviciile pe care ISHO a reușit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul ISHO a fost desemnat proiectul rezidențial cu cel mai bun mix de servicii din România/VIDEO
Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

ISHO a fost desemnat proiectul rezidențial cu cel mai bun mix de servicii din România/VIDEO

ISHO, proiectul imobiliar de amploare care se dezvoltă în proximitatea centrului Timișoarei, a primit o distincție importantă în cadrul Galei Imobiliare.ro desfășurate la București la finalul lunii mai. Este vorba despre cel mai bun mix de servicii pentru un proiect imobiliar cu o componentă rezidențială semnificativă. Juriul a apreciat serviciile pe care ISHO a reușit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul ISHO a fost desemnat proiectul rezidențial cu cel mai bun mix de servicii din România/VIDEO

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

ISHO, proiectul imobiliar de amploare care se dezvoltă în proximitatea centrului Timișoarei, a primit o distincție importantă în cadrul Galei Imobiliare.ro desfășurate la București la finalul lunii mai. Este vorba despre cel mai bun mix de servicii pentru un proiect imobiliar cu o componentă rezidențială semnificativă. Juriul a apreciat serviciile pe care ISHO a reușit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul ISHO a fost desemnat proiectul rezidențial cu cel mai bun mix de servicii din România/VIDEO
În weekend, la Timișoara va avea loc un concert caritabil în sprijinul cadrelor medicale din oraș care au luptat cu pandemia, sub genericul „Împreună pentru Viață“. Evenimentul va avea loc vineri, 25 iunie, de la ora 20, la Porto Arte, iar pe scenă se vor afla membrii trupei Vest Phoenix Cover și invitații lor. Vest...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Concert caritabil pentru cadrele medicale
Prin intermediul unei noi investiții, de 29 milioane de lei, bani europeni, societatea Aquatim a extins cu 15 kilometri rețeaua de alimentare cu apă potabilă și cu 10 kilometri rețeaua de canalizare din Moșnița Nouă, Moșnița Veche și Urseni. Investiția este realizată printr-un proiect european derulat de Aquatim, prin programul POIM 2014-2020, Consiliul Județean fiind...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Rețeaua de apă și canalizare din comuna Moșnița Nouă a fost extinsă cu bani europeni
Poliţiştii de frontieră de la Moldova Veche – I.T.P.F. Timişoara au depistat opt migranți din Egipt şi Somalia, care au încercat să intre ilegal în ţară, traversând fluviul Dunărea cu ajutorul unei ambarcaţiuni gonflabile. Marți dimineață, în jurul orei 04.00, poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Moldova-Veche, judeţul Caraş Severin, au observat,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Opt migranți au traversat Dunărea cu o barcă gonflabilă
Primăria va rămâne principalul finanțator al proiectului Timișoara – Capitală Europeană a Culturii, chiar dacă nu va mai da niciun ban Asociaţiei Timişoara 2021. Doar în acest an municipalitatea va pune la dispoziţia timişorenilor nouă milioane de lei pentru proiecte culturale, a anunţat primarul Dominic Fritz la o întâlnire cu oameni de cultură din oraş....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara acordă nouă milioane de lei, în acest an, pentru proiecte culturale
Muzeul Național de Artă din Timișoara împreună cu Institutul Francez din Timișoara vă așteaptă la vernisajul expoziției de fotografie Marile portrete ale lui Nadar, miercuri 23 iunie, la ora 18,00. Considerat o celebritate a epocii romantice din Franța, Felix Tournachon zis Nadar a marcat prin lucrările sale un punct de cotitură în evoluția artei fotografice:...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Expoziția unei celebrități a epocii romantice din Franța la Muzeul de Artă
Mai mulţi intelectuali timişoreni, şi nu numai, s-au solidarizat cu universitarii Marcel Tolcea, Daniel Vighi şi Vasile Popovici, care au fost atacaţi la modul grobian de fostul primar, Nicolae Robu. Singurul dintre cei atacaţi de Robu care a reacţionat, Vasile Popovici, afirmă că de la un prieten al interlopilor jignirile lui Robu aduc mai mult...
Citeşte tot articolul Citeste articolul “În gura lui, prieten al lui Nasleu și al interlopilor, cuvintele nulitate și lichea sună a laudă.” Reacţia intelectualilor la atacul grosolan al lui Nicolae Robu
De la ultima raportare, la nivel naţional 41 persoane au fost infectate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 8.598 de teste RT-PCR şi de  9.001  teste rapide. În secţiile de Terapie Intensivă sunt internaţi 151 pacienţi. Până astăzi, 22 iunie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.080.323 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID –...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bilanţ coronavirus. 41 de persoane confirmate şi patru decese, în ultimele 24 de ore
Top