La finalul unei zile lungi şi grele, Guvernul de strânsură ticluit de preşedintele Nicuşor Dan a căzut ruşinos la votul parlamentului, obţinând doar 189 voturi din cele 233 necesare. Lovitura decisivă a fost dată de AUR, care n-a votat guvernul, deşi premierul desemnat Adrian Veştea a fost umilit să meargă, în această seară, la sediul partidului condus de George Simion.
Compus din PSD şi trădători din PNL şi parlamentari intraţi pe listele unor formaţiuni extremiste, Guvernul desemnat Adrian Veştea a căzut în parlament. A obţinut doar 189 din 233 necesare, înregistrându-se şi 23 de voturi contra. Diferenţa a făcut-o AUR, George Simion umilindu-l pur şi simplu pe Adrian Veştea, care s-a dus la sediul AUR pentru a se ruga pentru voturile necesare. Concluzia este că Nicuşor Dan, PSD şi puciştii din PNL sunt marii perdanţi, în schimb făcând din George Simion vedeta acestei zile. Culmea trădării, au trădat la vot şi unii dintre trădătorii din PNL











































Comentarii prin facebook