Arhiva pentru eticheta: baschet play-off

Ultima impresie contează. SCM Timișoara câștigă ultimul meci de sub propriul panou

SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara a trimis în decisiv seria cu FC Argeș pentru locurile 7-8, după ce a câștigat ultimul meci de acasă din acest sezon, 91-81. A fost un meci spectaculos cu o revenire fantastică pe ultimul sfert al bănățenilor, care s-a despărțit astfel de la entuziastul public cu un succes muncit și

Săptămână a patimilor pentru baschetbaliști. Oradea a învins de două ori echipa timișoreană

CSM Oradea este la un pas de calificarea în semifinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin. Câștigătoarea sezonului regular a învins-o pe SCM Timișoara și în meciul al doilea din sferturile de finală, disputat în Oradea Arena. Scorul final al acestei confruntări a fost 88-63. Bihorenii au dominat clar partida și au acum 2-0 la general.

SCM a pierdut primul meci din play-off. Urmează meciul de acasă care poate relansa întâlnirea

CSO Voluntari a câștigat fără mari probleme primul meci al seriei de play-off cu SCM Timișoara, care se joacă după sistemul 2 din 3. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 95-72, într-o confruntare decisă în sfertul 3 când ilfovenii au marcat 37 de puncte. După un start echilibrat (4-4, minutul 3), gazdele s-au desprins la

Finala din sferturi. Începe play-off-ul pentru SCM Timişoara

SCM Timișoara este prezentă pentru a cincea oară consecutiv în play-off-ul Ligii Naționale de baschet, care ia startul marţi. Clasați pe locul al șaselea în sezonul regular, „leii din Banat” vor întâlni CSO Voluntari, echipă care a pierdut poziția a doua în ultimele secunde ale campionatului și a încheiat pe trei. Disputa din sferturile de