Arhiva pentru eticheta: baschet lnbm

U Cluj se impune detaşat pe terenul echipei SCM Timişoara

Etapa a 13-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin a programat în Sala Constantin Jude partida dintre SCM Timişara şi campioana UBT Cluj. După un meci pe care l-au condus de la început şi până la sfârşit, oaspeţii s-au impus categoric, 66-96. Ardelenii au început cu un parţial de 9-2, dar bănăţenii au revenit la

Săptămână a patimilor pentru baschetbaliști. Oradea a învins de două ori echipa timișoreană

CSM Oradea este la un pas de calificarea în semifinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin. Câștigătoarea sezonului regular a învins-o pe SCM Timișoara și în meciul al doilea din sferturile de finală, disputat în Oradea Arena. Scorul final al acestei confruntări a fost 88-63. Bihorenii au dominat clar partida și au acum 2-0 la general.

Baschet-SCM-Timisoara

Două meciuri decisive pentru baschetbaliștii Timișoarei. Ar putea ajunge în play-off

Leii din Banat joacă două meciuri în această săptămână: miercuri, ei evoluează în deplasare, cu SCMU Craiova, la ora 19.00, iar sâmbătă au meci acasă, cu Rapid București, de la 18.30. Partidele contează pentru etapa a III-a și a IV-a din faza Top 10 a Ligii Naționale. În partida de mâine, alb-violeții țintesc revanșa, după

Victorie la momentul oportun. Timişoara învinge Steaua sub panou

SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara a oprit seria de trei înfrângeri la rând în Liga Națională de Baschet Masculin și s-a impus miercuri seara, în duelul de pe teren propriu cu CSA Steaua București, scor 88-84 în etapa a 16-a a Conferinței B. Victoria vine chiar de ziua preşedintelui secţiei de baschet, Sergiu Paşca, acesta

Eșec sever la final de an pentru SCM Timișoara

CSM Oradea a primit vizita lui SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara într-un meci din cadrul etapei a 12-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Bihorenii au revenit cu succes în Arena Antonio Alexe și, după o primă repriză echilibrată, au preluat total inițiativa asupra jocului, câștigând cu 89 la 66. A fost ultimul meci pentru