Arhiva pentru eticheta: darrion strong

Revenire importantă. Strong va juca din nou sub panoul alb-violet

Conducătorul de joc Darrion Strong a revenit la SCM OHMA Mozzart Bet. Americanul în vârstă de 29 de ani a sosit vineri la Timișoara, venind din Cipru, și intră în programul de pregătire al „Leilor din Banat”. Darrion a mai jucat pentru formația timişoreană de baschet şi în campionatul 2021/2022. În acest sezon, el a

Echipă de 10! SCM OHMA Timișoara a obținut a zecea victorie în campionat și a treia consecutivă

SCM OHMA Timișoara s-a impus pe terenul unei contracandidate la calificarea în play-off, CSM Baschet Petrolul Ploiești. Alb-violeții au controlat meciul și s-au impus meritat după un meci de calitate cu 93-85. Baschetbaliștii violeți s-au instalat la conducere după startul partidei și au construit victoria sfert cu sfert. Cu o bună circulație a mingii, superiori

„Leii” s-au distrat cu „câinii”! Victorie clară pentru Timișoara sub panou

SCM Timișoara a învins categoric Dinamo București, scor 97-71, într-un meci din Liga Națională de baschet masculin – ediția 2021/22. Bănăţenii au ajuns astfel la 8 victorii în campionat, patru dintre ele fiind obţinute în faţa echipelor din Bucureşti. După un start echilibrat de joc, formația antrenată de Dragan Petricevic s-a dezlănțuit pe faza ofensivă

13, cu noroc pentru Leii din Banat, după un final încins și o evoluție fantastică a lui Darrion Strong

SCM Timișoara s-a impus la limită în meciul jucat astăzi, 13 noiembrie, pe teren propriu în fața celor de la Athletic Constanța, cu scorul de 74-73. Echipa dobrogeană a fost aproape să întoarcă soarta partidei având ultima aruncare, însă după un meci dominat de timișoreni, care însă și-au făcut finalul de meci greu. După ce