Arhiva pentru eticheta: fetele de la poli

Fetele de la Poli, revenire de senzaţie şi trei puncte imense adjudecate

Prima ligă feminină s-a reluat în acest sfârşit de săptămână cu meciurile din play-off. Cum Clujul s-a impus ieri după pauză a pus presiune pe liderul Politehnica, care a avut meci foarte greu la Giurgiu, cu Carmen Bucureşti, altă echipă candidată la podium. Gazdele au început perfect şi după jumătate de oră conducea cu 2-0

Fetele în alb-violet îşi continuă parcursul perfect, fără gol primit

Etapa a IX-a din prima ligă feminină de fotbal a însemnat o deplasare dificilă, dar doar din punct de vedere al traseului, pentru fetele de la Poli, care în teren, şi-au făcut meciul uşor. Aşadar, alb-violetele au jucat la Miercurea Ciuc cu echipa locală, AFK Csikszereda. Partida a fost dominată cap-coadă de trupa bănăţeană care

Se putea mult mai bine, dar şi ghinionul putea fi total! Doar un punct pentru fetele de la Poli

În primul meci acasă din acest an, Politehnica Timișoara obține un punct din confruntarea cu CSM Alexandria, meci contând pentru etapa a doua de play-off al Ligii 1 feminine. Cele două reprize au fost similare, Poli atacând în valuri, creându-și ocazii, însă nu a existat luciditate în fața porții. După câteva șanse ratate de Șodinca,