Arhiva pentru eticheta: fete in ghete

Suflet de campioane! Junioarele de la Poli, aur naţional

Politehnica Timișoara a câștigat turneul final al Campionatului Național de Junioare Under 17, desfășurat în perioada 8-10 iunie la Râmnicu Vâlcea. După ce în semifinale le-a întâlnit pe jucătoarele Universității Cluj, Politehnica a jucat finala mare contra celor de la ACS Vulpițele Galbene. Echipele prezente la faza finală au fost: Politehnica Timișoara (județul Timiș), Vulpițele

Fetele de la Poli, revenire de senzaţie şi trei puncte imense adjudecate

Prima ligă feminină s-a reluat în acest sfârşit de săptămână cu meciurile din play-off. Cum Clujul s-a impus ieri după pauză a pus presiune pe liderul Politehnica, care a avut meci foarte greu la Giurgiu, cu Carmen Bucureşti, altă echipă candidată la podium. Gazdele au început perfect şi după jumătate de oră conducea cu 2-0

Fetele de la Poli câştigă cu 18-0, au punctaj maxim şi niciun gol primit

Spre deosebite de băieţi, fetele de la Politehnica au un sezon de vis. Şi al 5-lea meci din acest sezon a însemnat o victorie, chiar cea mai clară de până acum, 18-0 cu Universitatea Galaţi. Au fost 9 goluri în prima parte şi tot 9 şi după pauză, iar Poli are 15 puncte din 15

Fetele de la Poli pierd la Cluj, dar obțin bronzul național

Ce diferență între fete și băieți. Dacă băieții în ghete au retrogradat rușinos, iată că fetele au obținut bronzul național, la chiar primul an în elită. Politehnica Femina a pierdut la limită la Cluj, acolo unde ardelencele aveau nevoie neapărată de victorie pentru al 11-lea titlu consecutiv. A fost însă un 1-0 cu mari emoții,

Fetele de la Poli au făcut instrucţie cu Vasas

Politehnica Timișoara a primit pe Stadionul Știința vizita echipei Vasas Femina Odorheiu Secuiesc într-un meci contând pentru etapa șase din play-off-ul Ligii 1. Cu o dominare totală a partidei, fetele în ghete și-au adjudecat cele trei puncte cu scor de tenis, 6-0. După un început cu faze la ambele porţi, Poli a pus stăpânire pe