Arhiva pentru eticheta: Oradea – Timisoara

Atât s-a putut! Timişoara a pierdut în sferturile campionatului de baschet cu Oradea

CSM CSU Oradea a obținut calficarea în semifinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin – ediția 2020/2021, după ce trecut cu 2-0 la general de SCM Timișoara. În meciul disputat astăzi, bihorenii au trecut cu scorul de 87-70 de echipa de pe Bega. Şi în primul joc bihorenii s-au impus, dar atunci SCM Timişoara a condus

Oradea - Timisoara

Atât de aproape, dar nu destul. Oradea bate dramatic Timișoara sub panou

CSM CSU Oradea completează careul de ași al Cupei României, după o victorie dramatică în sferturile de finală ale Final Eight-ului contra celor de la SCM Timișoara, scor 79-76. Bihorenii vor juca în semifinale contra gazdei competiției, Clujul, în timp ce în celălalt joc semifinal, Voluntari va întâlni Craiova. SCM Timișoara a început în forță

Bănățenii bifează și primul eșec, după două victorii la Oradea

CSM CSU Oradea a terminat primul turneu al Ligii Naționale de baschet cu trei victorii din tot atâtea partide. Ultimul succes a venit în fața lui SCM Timișoara cu scorul de 75-68, într-un meci jucat astăzi, 13 decembrie, în Arena Antonio Alexe. Bănățenii aveau înaintea acestei partide două succese, dar astăzi nu au putut pune