Arhiva pentru eticheta: pana

Din eşec în eşec. S-a schimbat antrenorul şi conducerea, dar înfrângerile rămân

SSU Poli a jucat în etapa a 9-a la Mioveni cu Steaua. După o prima repriză acceptabilă pe care au terminat-o în avantaj, Poli a pierdut din nou, 1-3 şi rămâne în subsolul clasamentului. Cosmin Bîrnoi a deschis scorul în minutul 29 al primei reprize cu un șut plasat în colțul lung. Dar în pofida

Întreruperi de curent

Cadou de Boboteaza: pana de curent de 14 ore in zona Garii de Est

Afară e gerul Bobotezei, la propriu, iar în case ar trebui să fie cald și bine. Pentru asta, așa cum au aflat mai mulți timișoreni posesori de centrale termice, trebuie să fie de acord și furnizorul de energie electrică. Mai multe străzi din zona Gării de Sud au rămas fără curent vreme de aproape 14 ore!

Enel a lasat, din nou, in bezna jumatate din Timisoara

Mai multe cartiere din Timișoara au stat, joi seară, zeci de minute în întuneric. Iluminatul stradal a fost căzut pe mai multe străzi, din Calea Șagului spre Piața Kuttl, la Gara de Nord, în Calea Girocului, zona Soarelui sau pe Bd. CD Loga. Penele de curent sunt o obișnuință în orașul de pe Bega, fără ca primăria să ia vreo măsură.

stpt

Seara de seara, Enel da bezna timisorenilor

Timișoara a fost primul oraș iluminat electric, iar la aniversarea a 149 de ani de la acel moment, Enel le-ar putea face timișorenilor cadou, cu această ocazie, o nouă… pană de curent! Furnizorul de energie electrică a semnat în vară un contract cu PMT, pe o sumă mai mică decât cel anterior, iar bezna s-a înstăpânit pe străzile orașului de pe Bega.