Arhiva pentru eticheta: scorul etapei

Spectcol pe „Electrica”: Ripensia, scorul etapei, 7-2, cu Daco-Getica

Măcel pe stadionul „Electrica” din Timișoara, acolo unde Ripensia a primit vizita celor de la Daco-Getica. Echipa lui Alexandru Pelici a făcut instrucție cu adversara, deși a fost condusă. De la 0-1 scorul a de venit 7-1 pentru Ripensia (cine ar fi crezut?). În minutele de prelungire s-a stabilit scorul final, 7-2 pentru galben-roșii care

Ploaie de goluri la debutul Ligii a IV-a Timis! Satelitul lui Poli a facut scorul etapei

Mult aşteptatul debul al Ligii a IV-a Timiş a avut loc la finalul acestei săptămâni. În primele şase dispute ale etapei s-au înscris 25 de goluri, adică mai bine de ptru goluri în fiecare joc, cele mai multe goluri fiind înscrise în partida dintre Poli II Timişoara şi Pobeda Dudeştii Vechi.