Arhiva pentru eticheta: Daco Getica

Spectcol pe „Electrica”: Ripensia, scorul etapei, 7-2, cu Daco-Getica

Măcel pe stadionul „Electrica” din Timișoara, acolo unde Ripensia a primit vizita celor de la Daco-Getica. Echipa lui Alexandru Pelici a făcut instrucție cu adversara, deși a fost condusă. De la 0-1 scorul a de venit 7-1 pentru Ripensia (cine ar fi crezut?). În minutele de prelungire s-a stabilit scorul final, 7-2 pentru galben-roșii care

Tristețe pe „Dan Păltinișanu”. Politehnica pierde în fața celor de la Daco Getica

ASU Politehnica, care a obținut trei puncte după două jocuri, părea favorită certă în partida cu Daco Getica, două eșecuri în două jocuri și fără gol marcat. Însă planurile de acasă nu se potrivesc cu cele de la fața locului. Prima repriză a fost echilibrată, cu șanse la ambele porți. ASU Politehnica s-a bazat mai

Ripensia Timișoara

Ripensia, egal cu Daco-Getica, într-un joc terminat în inferioritate numerică

Ripensia a fost singura echipă timișoreană care a obținut punct în penultima etapă a Ligii a II-a, una în care s-a stabilit și ultima echipă retrogradată: Energeticianul. Galben-roșii au remizat pe teren propriu, cu Daco-Getica București, scor 1-1. Gazdele au jucat în a doua repriză cu un om în minus, Stoica fiind eliminat pentru cumul

ASU Politehnica

La fel ca celelalte timişorene: un punct după 1-1 cu Daco Getica pentru ASU Politehnica

Meciul suferinţei, între ASU Politehnica şi Daco Getica Bucureşti avea un premiu mare, învingătoarea urma a fi deasupra locurilor retrogradabile, iar învinsa, prima sub linie. După un meci încins, cele două echipe au terminat nedecis, 1-1, iar trupa din capitală rămâne prima formaţie sub linia de plutire, în timp ce ASU este prima deasupra, însă