Arhiva pentru eticheta: scutaru

Transfer de marca pentru Politehnica: Cristi Scutaru va intari defensiva

Din multitudinea de jucători care se pregăteşte în aceste zile cu divizionara secundă Politehnica Timişoara, Cristian Scutaru este primul care a semnat o înţelegere cu „echipa suporterilor”. Un transfer de marcă, fotbalistul născut în 1987 la Reşiţa, devenind astfel unul dintre cei mai experimentaţi jucători ai formaţiei pregătite de Bogdan Andone.

Florin Marin: Scutaru si Ovidiu Popescu au cerut sa fie schimbati

Poli Timişoara a pierdut inexplicabil două puncte mari în jocul de pe teren propriu cu CFR Cluj, când a primit două goluri în minutele de prelungiri. Pe lângă faptul că arbitrul Cristi Balaj nu a validat un gol valabil înscris, la scorul de 2-0 pentru Poli, de Ianis Zicu şi a prelungit jocul cu încă un minut după ce au expirat prelungirile, mai multe voci l-au acuzat pe tehnicianul Florin Marin pentru schimbările neinspirate.