Arhiva pentru eticheta: florin marin

Ionut Popa, dupa infrangerea de la Voluntari: I-as da afara pe jucatori, dar nu am pe cine sa aduc in loc!

ACS Poli a plecat înfrântă sâmbătă, de la Voluntari, unde echipa lui Florin Marin, fostul antrenor al bănăţenilor, şi-a adjudecat toate cele trei puncte. Pedro Henrique a revenit cu gol, dar asta n-a fost de ajuns. Florin Marin este la a doua victorie în faţa fostei sale echipe. După ce a fost destituit, în sezonul

Cristi Barbut merge dupa „Flocea” la FC Voluntari

Ajuns la 21 de ani, Cristi Bărbuţ are şanse mari să continue în Liga I, chiar dacă a retrogradat cu Poli Timişoara în Liga a II-a. Atacantul de buzunar a fost ofertat în această vară de campioana Astra Ploieşti, dar va ajunge la FC Voluntari, unde este dorit de Florin Marin, antrenor care a pus şi el umărul la retrogradarea timişorenilor în liga secundă.

Daniel Stanciu si Florin Marin, pacaliti de DVD-uri: Poli Timisoara a transferat mult si prost

Poli Timişoara a avut, în iarnă, o campanie de transferuri falimentară. Clubul a preferat, din nou, să transfere fotbalişti străini văzuţi pe DVD-uri, în detrimentul unor fotbalişti puşi pe liber sau a câtorva juniori extrem de talentaţi din propria pepinieră. În aceste condiţii, greul luptei pentru evitarea retrogradării îl duc tot vechii componenţi ai lotului.

Putin vrei, putin primesti. Poli pierde la Craiova și ajunge pe loc retrogradabil

Minutul 69. Elek îi pasează în interiorul careului lui Ovidiu Popescu. Aflat la aproximativ 10 metri de poarta adversă, Popescu preia mingea cu stângul și trage cu dreptul în bara transversală dintr-o poziție ideală. 30 de secunde mai târziu, Nuno Rocha înscrie pentru gazde în urma unei centrări de pe partea stângă a atacului oltenilor. A fost minutul care a scris istoria acestui meci.

La Poli se vede deja falimentul transferurilor de pe Youtube

Cu tot gustul amar și nervii întinși de la finalul partidei cu CFR Cluj, trebuie să recunoaștem un lucru. Și anume că Poli a făcut un meci foarte bun cu o echipă valoroasă, poate unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon. Timișorenii au jucat bine tactic, iar timp de 90 de minute clujenii n-au avut nici măcar o ocazie de gol.

Florin Marin: Scutaru si Ovidiu Popescu au cerut sa fie schimbati

Poli Timişoara a pierdut inexplicabil două puncte mari în jocul de pe teren propriu cu CFR Cluj, când a primit două goluri în minutele de prelungiri. Pe lângă faptul că arbitrul Cristi Balaj nu a validat un gol valabil înscris, la scorul de 2-0 pentru Poli, de Ianis Zicu şi a prelungit jocul cu încă un minut după ce au expirat prelungirile, mai multe voci l-au acuzat pe tehnicianul Florin Marin pentru schimbările neinspirate.

Florin Marin: Poli nu retrogradeaza, dar e greu sa antrenezi jucatori neplatiti

Poli Timişoara trece printr-o perioadă nefastă din punct de vedere financiar şi al rezultatelor. Cu o singură victorie în ultimele 11 jocuri, echipa a intrat serios în hora retrogradării. Antrenorul Florin Marin a povestit, pentru deBanat.ro, despre relaţia pe care o are cu managerul sportiv Daniel Stanciu, cum e să antrenezi fără preparator fizic sau cum se poate ajunge în situaţia să fie transferaţi jucători văzuți doar pe DVD.

Florin Marin, la un pas sa zboare! Daniel Stanciu ar vrea un antrenor nou la Poli

Scaunul de antrenor al lui Forin Marin s-a clătinat serios în această iarnă. „Flocea” a fost la un pas de a fi destituit tocmai de cel care a insistat ca el să preia pe Poli Timişoara, în ciuda dezacordului suporterilor, dar şi al unor membri ai Consiliului Director. Acum, managerul sportiv Daniel Stanciu şi antrenorul Florin Marin nu mai au dialog.

Kirschstein ramane la Poli, depinde de Florin Marin daca il cheama la prima echipa

Poli Timişoara a făcut patru transferuri în această iarnă, un fundaş, doi mijlocaşi şi un atacant, dar nu a adus nici un portar, chiar dacă Eduard Pap, titular în câteva jocuri la începutul sezonului, a plecat în Ungaria, în timp ce neamţul Sascha Kirschstein a fost trimis la echipa a doua.

Portarul, calcaiul lui Ahile la Poli! Florin Marin ii cere lui Daniel Stanciu un portar cu experienta

Poli Timişoara a parafat în această iarnă trei transferuri, prin aducerea atacantului Prince Rajcomar şi a mijlocaşilor Abel Suarez şi Everon Pisas. Punctul slab în lotul pregătit de Florin Marin rămâne însă postul de portar, după surprinzătoarea despărţire de neamţul Sascha Kirschstein. Tehnicianul Florin Marin îl presează pe managerul sportiv Daniel Stanciu să transfere un portar de valoare.

Timisoara, capitala culturala a flotarilor si a militienilor locali suparati pe coristi

3 august. Ziua Timișoarei. Nimic interesant. Concerte cu Antonia și 3Sud-Est, iar Ștefan Drăgulescu e făcut Cetățean de onoare al Timișoarei. Cum care Drăgulescu? Exact, cel poreclit Dolă… Dacă mai punem faptul că în aceeași Poli a pierdut la Dinamo, chiar că totul a fost cam trist.